يكشنبه 27 آبان 97 - 18:48
کد خبر: 14372
صفحه اصلي » سرويس شوشتر


زنگ هفته کتاب در شوشتر نواخته شد

*زنگ هفته کتاب با حضور مسئولان شهرستان شوشتر امروز (یکشنبه ۲۷ آبان) در مدرسه دخترانه شاهد طیبه نواخته شد.

 «حجت الاسلام شکرالله سلیمانی»، (یکشنبه ۲۷ آبان) در مراسم نواختن زنگ هفته کتاب گفت: مقوله کتاب و کتابخوانی با زندگی انسان های موفق گره خورده است و باید کوشید نسل جوان به این مهم ترغیب شوند.

امام جمعه شوشتر افزود: کتاب و کتابخوانی در شرایط کنونی مهجور است، باید دستگاه های فرهنگی برای رونق این مسئله پای به میدان بگذارند.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان باید سه مسئله را سرلوحه کار خود قرار دهند، تاکید کرد: تلاش جدی علمی، نشاط و سرزندگی و اخلاق حسنه باید از خصوصیات دانش آموز ایران اسلامی باشد.

وی عنوان کرد: نشاط و سرزندگی دانش آموزان در سایه تلاش جدی در امور علمی به دست می آید و برای تحقق این هدف باید برنامه ریزی جدی کرد که گرایش به کتاب و کتابخوانی می تواند در این مسئله موثر باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شوشتر یکی از صفات دانش آموز موفق را اخلاق نیکو عنوان کرد و گفت: باید در راستای امور اخلاقی بین دانش آموزان فعالیت هایی را برنامه ریزی کنیم.

وی به آیات قرآن در زمینه کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: نخستین آیه ای که بر پیامبر عظیم الشان اسلام نازل شد، درباره خواندن و تعلیم بود، این مهم تاکید قرآن را بر کتابخوانی و مطالعه در نخستین وحی می رساند و باید کوشید تا نسل جوان و دانش آموزان را به این آرمان عظیم ترغیب کرد.