چهارشنبه 18 اسفند 95 - 17:27
کد خبر: 13970
صفحه اصلي » سرويس شوشتر


اختصاص 21مدرسه برای اسکان مهمانان نوروزی در شوشتر

*به منظور استقبال از مهمانان نوروزی و ارائه خدمات بهتر به مسافران 21مدرسه برای اسکان مهمانان نوروزی در شوشتر اختصاص یافته است

 

فرماندار شوشتر گفت: به منظور استقبال از مهمانان نوروزی و ارائه خدمات بهتر به مسافران 21مدرسه برای اسکان مهمانان نوروزی در شوشتر اختصاص یافته است.

 

مصطفی سمالی روز چهارشنبه اظهارکرد:این مدارس با 192کلاس درس و مرکز رفاهی فرهنگیان نیز برای پذیرش مهمانان نوروزی در نظر گرفته شده است.

 

وی افزود: نخستین خانه مسافر نیز به منظور ساماندهی امور مختلف گردشگران از جمله اسکان ، راهنمایی و ارائه خدمات لازم به طور رسمی کار خود را آغاز کرده است.

 

فرماندار شوشتر گفت: پذیرش مهمانان نوروزی از 26 اسفند جاری تا 15 فروردین سال آینده بصورت شبانه روزی انجام می شود.

 

وی ادامه داد: آثار تاریخی و سازه های آبی جهانی شوشتر یک فرصت مناسب برای اشتغال و توسعه صنعت گردشگری است.

 

شوشتر با بیش از یکصد بنای آبی تاریخی متعلق به دوران های مختلف از بی نظیرترین شهرها محسوب می شود که شاهکارهای مهندسی آب در آن به منصه ظهور رسیده از این رو شوشتر را می توان موزه مهندسی آب ایران دانست. مجموعه سازه های آبی شوشتر در سال 1388 به عنوان دهمین اثر کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

 

مجموعه بی نظیر آبشارها و آسیابهای آبی شوشتر که مجموعه ای به هم پیوسته از پل ها، آسیاب ها، آبشارها و تونل های عظیم هدایت آب را شامل می شوند در دوران عیلامیان تا ساسانیان، برای بهره گیری بیشتر از آب ساخته شده اند.

 

شوشتر از شهرهای تاریخی استان خوزستان است که در فاصله 88 کیلومتری اهواز قراردارد.