دوشنبه 26 شهريور 97 - 13:18
کد خبر: 14357

در شورای آموزش و پرورش شوشتر مطرح شد؛
خلف وعده تولیدی های شوشتر برای تامین روپوش مدارس دانش آموزان شوشتری

*همه ساله در آستانه مهر جنب و جوش در اداره آموزش و پرورش برای آماده سازی مدارس بیش از پیش می شود، جلسات مکرر آماده سازی و هماهنگی معمولا از اردیبهشت ماه برگزار می شود و در تیر و مرداد به اوج خود می رسد، آخرین شورای آموزش و پرورش شهرستان شوشتر نیز در دفتر امام جمعه شوشتر با محوریت بازگشایی مدارس برگزار شد.

مجتبی نارنج پور-خبرنگار: همه ساله در آستانه مهر جنب و جوش در اداره آموزش و پرورش برای آماده سازی مدارس بیش از پیش می شود، جلسات مکرر آماده سازی و هماهنگی معمولا از اردیبهشت ماه برگزار می شود و در تیر و مرداد به اوج خود می رسد، آخرین شورای آموزش و پرورش شهرستان شوشتر نیز در دفتر امام جمعه شوشتر با محوریت بازگشایی مدارس برگزار شد.

علیرضا معینی در این جلسه اظهار کرد: جلسات متعدد آماده سازی مدارس برگزار شده است و مقدمات لازم برای این مهم ترتیب داده شده است.

 وی توضیح داد: نقش آموزش وپرورش در ساماندهی پوشاک مدارس فقط توزیع واختصاص سهمیه ی مدارس به واحدهای تولیدی می باشد که اداره صنعت ومعدن براساس توان تولیدشان معرفی کرده است. لذا چگونگی نظارت بر کار واحدهای تولیدی وکیفیت پوشاک آماده شده توسط آن ها همچنین التزام به نرخنامه مصوب امری است که همکاری وهمیاری گسترده فرمانداری، ادارات صنعت ومعدن وکار ورفاه اجتماعی را طلب می کند.

وی خاطر نشان کرد: شکایت هایی برای عدم تامین روپوش مدارس، تغییر قیمت ها و... رسیده است که خواهشمندیم در این زمینه ترتیب اثر لازم داده شود، خانواده ها برای تامین روپوش مدارس دانش آموزان خود با مشکل موتجه نشوند.

در این بین فرماندار شوشتر اظهار کرد: مدارس شهرستان شوشتر در سال جاری نیازمند 50 هزار روپوش برای دانش آموزان خود هستند، این یک فرصت برای تولید اقتصادی و اشتغال است، اگر از این فرصت استفاده نمی کردیم این پول به شهرها و استان های دیگر می رفت ولی واقعا در سطح شهرستان شوشتر تنها توان تامین 25 درصد از این البسه وجود داشت.

حسین پنبه دانه پور با تاکید بر اینکه تولیدی های شهرستان شوشتر برای تامین روپوش تعهد داده اند، تاکید کرد: تولیدی ها تعهد کرده اند که روپوش را در شهرستان شوشتر تولید کنند، به این دلیل به تولیدی ها سهمیه داده شده است و نمی توانند از زیر این تعهدات شانه خالی کنند.

وی با اشاره به بازدیدهای انجام شده از تولیدی های شهرستان شوشتر گفت: در اردیبهشت ماه سال جاری با بازدیدهای انجام شده توان تولیدی ها سنجیده شد و بر اساس توان تولید آنها سهمیه بین این مراکز توزیع شده است.

وی به گرانی در بازار پارچه اشاره کرد و عنوان کرد: در حال حاضر بر اساس اظهارات اداره صنعت، معدن و تجارت تاکنون سه بار لیست قیمت ها اصلاح شده است و تعهدات ارتقا یافته است ولی باز هم تولیدی های شهرستان شوشتر توان تامین روپوش ندارند.

فرماندار شوشتر خاطر نشان کرد: باید در ابتدای سال جاری یک مرکز برای تامین پارچه مشخص می شد تا در شرایط کنونی پارچه مورد نیاز تامین شده و نگرانی بابت افزایش قیمت ها نداشته باشیم ولی متاسفانه در این زمینه تدبیر لازم وجود نداشت.

امام جمعه شهرستان شوشتر تاکید کرد: تلاش کنیم در سال جاری مشکل خاصی برای تامین روپوش دانش آموزان بوجود نیاید، ولی از الان برای تامین لباس سال آینده برنامه ریزی کنید.

حضرت آیت الله سلیمانی خاطر نشان کرد: مشخص است که برخی از تولیدی ها توان مثلا 2 هزار روپوش را داشته است ولی 5 هزار روپوش تعهد کرده است، باید با متخلفان در این زمینه برخورد جدی شود تا شاهد بروز این مشکلات نباشیم، زیرا اگر برخورد جدی و قاطعی شود دیگر شاهد بروز این مشکلات نخواهیم بود.

معاون اداره آموزش و پرورش شهرستان شوشتر در این جلسه درباره سرویس مدارس اظهار کرد: سرویس مدارس از جمله مکان های بسیار تاثیر گذاری است که باید در انتخاب آن برای دانش آموزان دقت کرد.

ستار کفاشان تاکید کرد: دستورالعمل سرویس مدارس در سطح شهرستان شوشتر ابلاغ شده است و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است؛ منتظر تعیین رانندگان و اعلام نام و مشخصات آنها هستیم، امسال دیگر اجازه نمی دهیم کسی بدون گذران مراحل قانونی و به صورت سنتی اقدام به جابجایی دانش آموزان کند.

رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری شوشتر نیز در این زمینه اظهار کرد: در سطح شهرستان شوشتر 593 تاکسی وجود دارد که 200 تاکسی از این تعداد دارای گواهینامه های مورد نیاز هستند و همه این افراد به انگشت نگاری و تعیین صلاحیت برای اخذ سرویس مدارس معرفی شده اند.

علیرضا تقی پور خاطر نشان کرد: 200 تاکسی معرفی شده تنها 30 درصد نیاز مدارس شهرستان را تامین می کند، در صدد هستیم تا با شرکت های موجود در سطح شهرستان که به منظور سرویس مدارس اخذ مجوز کرده اند نیز هماهنگی های لازم انجام شود.

وی به برخی فشارها در این زمینه اشاره کرد و گفت: از برخی جاها و ادارات فشار می اورند که مجوز سرویس مدارس برای برخی افراد صادر کنیم، ما تنها مرجع و منبعی که برای این مهم داریم قانون است و از قانون برای صدور مجوزات تخطی نخواهیم کرد.

 معینی در پایان ضمن تقدیروتشکر از حضور مسئولان شهرستان در شورای آموزش وپرورش گفت: مناسب سازی فضای پیرامونی آموزشگاه ها و زیباسازی محیط مدارس نقش مهمی در ایجاد نشاط وپویایی دانش آموزان دارد لذا خواستار انجام اقدامات لازم وهمکاری وهمیاری شهرداری وشورای شهر در این زمینه هستیم که امید است با هماهنگی های انجام شده دستگاه های اجرایی در این زمینه همکاری لازم را با آموزش و پرورش شهرستان شوشتر داشته باشند.

 

منبع: هفته نامه شوشترنامه

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: