سه شنبه 9 مرداد 97 - 12:00
کد خبر: 14337

به حضور معتمدان نماینده شوشتر و گتوند؛
مشکلات شرکت ماهی کارون پشت درهای بسته بررسی شد

در روزهای گذشته بسیار عنوان شده بود که بزودی مشکلات کارگران شرکت ماهی کارون به یکباره حقوق و دستمزدشان کاهش فاحشی داشته است بررسی و حل می شود؛ به یکباره عنوان شد که بازرسانی برای بررسی این مشکلات به شوشتر سفر کرده اند.

در روزهای گذشته بسیار عنوان شده بود که بزودی مشکلات کارگران شرکت ماهی کارون به یکباره حقوق و دستمزدشان کاهش فاحشی داشته است بررسی و حل می شود؛ به یکباره عنوان شد که بازرسانی برای بررسی این مشکلات به شوشتر سفر کرده اند. 

به گزارش شوشترنامه به نقل از نهاد نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، بازرسان وزارت اقتصاد و دارایی در سفر یک روزه به شوشتر با نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در محل دفتر نماینده تشکیل جلسه دادند.این جلسه به منظور بررسی نحوه واگذاری شرکت ماهی کارون و بررسی تخلفات احتمالی موجود در این شرکت برگزار شد‌. 

در این نشست نماینده شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از حق مردم کوتاه نخواهم آمد؛ ابراز داشت: اگر در مورد ماهی کارون کوتاهی شود، وزیر را برای پاسخگویی به صحن مجلس فرا می خوانم. 

سهراب گیلانی در این نشست با اشاره به مطالبات به حق پرسنل این شرکت تصریح کرد: قانون باید اجرا و به تعهدات عمل شود، زیرا که نباید در حق مردم کوتاهی شود. 

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش شدید حقوق و مزایای پرسنل اذعان داشت: تمام تلاش ما این است که مردم ضرر نکنند و تضمین و امنیت شغلی این عزیزان فراهم شود. 

در این جلسه همچنین مقرر شد تمام تخلفات احتمالی این شرکت تولیدی به وزیر اقتصاد و دارایی ارائه شود تا تصمیماتی در مورد آینده این شرکت اتخاذ گردد. 

شایان ذکر است این جلسه با حضور پنبه دانه پور فرماندار، مدیر عامل پیشین ماهی کارون و کارگروه کشاورزی نهاد نماینده برگزار شد. همانگونه که شوشترنامه و سایر خبرنگاران شهرستان شوشتر در جلسات این چنینی و تخصصی در دفتر نماینده دعوت نمی شوند و برخی اعضای کارگروه کشاورزی نهاد نماینده در این جلسه حضور داشته است نمی توان مفاد دقیق این خبر که توسط روابط عمومی نهاد نماینده تهیه و منتشر شده است را تائید و سایر موارد ذکر شده در این جلسه را عنوان کرد. 

از سویی بجز معدودی از حاضران در این جلسه مابقی حاضران تخصص چندانی نه در واگذاری اموال دولتی به بخش خصوصی دارند و نه در زمینه فعالیت های پرورش ماهی اطلاعاتی برای ارائه، حال باید دید در این جلسه چه گذشته است که تنها دو جمله آن هم به صورت تاکیدی و شعاری به بیرون درز داده شده است و نتیجه آن چه خواهد شد. 

لازم به ذکر است که بارها نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی درباره مشکلاتی مانند پرداخت خسارت سیل زدگان شعیبیه، مشکلات اراضی کشت و صنعت کارون، مشکل سد گتوند و این اواخر مشکلات پیرامون شرکت ماهی کارون تهدید کرده است که وزیر مربوطه را به صحن علنی فرامی خواند و از وی پاسخ خواهد خواست، ولی در مدت 26 ماه گذشته هنوز نتیجه عملی این امور به ثمر ننشسته است.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: