جمعه 22 تير 97 - 22:48
کد خبر: 14336

عضو شوراي اسلامي شهر شرافت:
تخريب فضاي سبز پارك لاله شرافت خلاف قانون است

زمین پارک لاله شهر شرافت برای ساخت بازارچه و سایر اماکن واگذار شده است در حالی که این زمین در طرح هادی شهر شرافت که منبع قابت استناد قانونی تا پیش از تدوین طرح جامع شهر است کاربری فضای سبز و مسکونی دارد.

علی نوروزی در گفت و گو با شوشترنامه اظهار کرد: زمین پارک لاله شهر شرافت برای ساخت بازارچه و سایر اماکن واگذار شده است در حالی که این زمین در طرح هادی شهر شرافت که منبع قابت استناد قانونی تا پیش از تدوین طرح جامع شهر است کاربری فضای سبز و مسکونی دارد.

 

وی افزود: در این مهم کاربری اصلا مورد توجه نبوده است و مراتب به مدیر کل راه و شهرسازی نیز اطلاع داده شده است و ایشان دستور ابطال واگذاری را صادر کرده اند ولی به یکباره برای کلنگ زنی این بازارچه اقدام می شود.

 

این عضو شورای اسلامی شهر شرافت تاکید کرد: شورای اسلامی شهر چشم و زبا ن وأمين مردم است و تضعيع حقوق مردم را درراستاي قانون فرياد مي زنيم  در این زمینه منابع و سرمایه مردم در شهر شرافت از بین می رود، برای این پارک هزینه کلانی انجام شده که با تخریب این پارک هم هزینه های گذشته از بین می رود و هم پارک در این شهر و سرانه فضای سبز به شدت کاهش می یابد.

 

وی به حریم جاده ترانزیتی شوشتر-دزفول نیز اشاره کرد و گفت: حریم جاده 37 متر از آکس جاده است، این حریم اصلا رعایت نشده است، حال تصور کنیم این بازارچه ساخته شود، به دلیل نزدیکی به اتوبان می تواند تهدید کننده جان مردم در این شهر محروم نیز باشد.

نوروزی خاطر نشان کرد: شورای اسلامی شهر نهادی قانونی است و در تصمیم گیری اولیه مستقل است، این مهم تاکنون از سوی شورای اسلامی شهر هیچ وقت مصوب نشده است و مصوبه تائید شده ای از سوی کمیته تطبیق فرمانداری مبنی بر تغییر کاربری وجود ندارد و این مسئله خود باعث تعجب است.

 

این مقام مسئول تاکید کرد: مسکن و شهرسازی شوشتر به ماده ٩٦ قانون شهرداری ها بی توجه بوده است و در این زمینه گلایه داریم که چرا این بی توجهی انجام شده است.، زمين ميراث خداوند در قران كريم در سور ه هاي مبارك ، أنبياء ،حجر، ال عمران وحديد، ذكر گرديده كه مسولين دلسوز نظام جمهوري اسلامي هم در راستاي كمك افرادي كه بي بضاعت بوده وتمكن  مالي نداشته تاكيد داشته كه مسكن وشهر سازي نه بلكه در شوراي پنجم همكاري در اين زمينه نداشته بلكه شهرداري را در توسعه مكانهاي مورد نياز در تنگنا قرار داده و توجهي به زاقه نشينيان اطراف شهر در ساماندهي نمي كند.

 

وی از نماینده محترم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی به دلیل اهتمام به توسعه شهر شرافت تشکر کرد و گفت: نماینده محترم شوشتر و گتوند، امام جمعه شهر شرافت و سایر مسئولان به این شهر توجه ویژه دارند، این مشکل را به شکلی مناسب حل کنند.

 

وی پیشنهاد کرد که بازارچه اي که قرار است در این زمینه ساخته شود به زمین تهاتر شده با زمین ساختمان شهرداری و منجر به 14 میلیارد ریال بدهی برای شهرداری شده است منتقل شوند و این پارک برای مردم شهر شرافت باقی بماند.

 

نوروزی افزود: می توان مکانی برای ساخت پاسگاه پایین تر از پمپ بنزین شهر شرافت در نظر گرفت تا در استقرار امنیت در سایر شهرک ها مجاوز و توسعه شهر شرافت موثر باشد، البته این موارد همه در حد پیشنهاد و منوط به تائید شورای اسلامی شهر شرافت است.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: