چهارشنبه 11 بهمن 96 - 22:27
کد خبر: 14290

سرپرست فرمانداری شوشتر تاکید کرد:
لزوم همکاری با انجمن های مردم نهاد برای حفظ میراث فرهنگی

سرپرست فرمانداری شوشتر گفت: انجمن های مردم نهاد این شهرستان در زمینه حفاظت از میراث فرهنگی و محیط زیست و محیط طبیعی اقدامات چشمگیری انجام داده اند لذا مسئولان مربوطه باید همکاری و تعامل خود را با این انجمن ها افزایش دهند.

حسین پنبه دانه پور چهارشنبه در نشست ستاد ایجاد فضای سبز و نهضت درختکاری این شهرستان اظهارکرد: این تشکل ها با حضور موثر در بین مردم و تشویق آنان و مشارکت در فرهنگسازی دراین زمینه ها همیار مسوولان بوده و در این زمینه نقش موثری ایفا می کنند.

وی بیان کرد: تشکلهای مردم نهاد به دلیل ماهیت مردمی واجتماعی که دارند می توانند طیف وسیعی از فعالیتها را دراین دو حوزه حساس گسترش داده و با جلب مشارکت قشرهای مختلف متخصص و غیرمتخصص دراین حوزه ها کمک خوبی برای مسوولان باشند. 

وی افزود: توسعه فضای سبز و نگهداری از آن نیاز به فرهنگ سازی دارد که آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد فرهنگی و فرهنگ ساز برای نسل آینده می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد و توجه به این حوزه را در بین مخاطبان کودک و نوجوان خود و در وهله بعد خانواده های آنها ترویج کند.

رییس ستاد ایجاد فضای سبز و نهضت درختکاری شهرستان شوشتر ادامه داد:کمربند سبز جاده اهواز-شوشتر جلوه زیبایی در این مسیر ایجاد کرده اما باید با همکاری راهداری و دستگاه های مربوطه عملیات هرس درختان وجمع آوری نخاله ها و زباله ها دراین محدوده نیز انجام شود.

وی گفت: توجه به توسعه فضای سبز و نگهداری از آن در جامعه باید با فرهنگ سازی به یک ارزش تبدیل شود تا شهروندان هم در زمینه توسعه و نگهداری آفضای سبز ایجاد شده توسط شهرداریها با رغبت ورود کرده و مشارکت فعالتری داشته باشند.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: