پنجشنبه 28 دي 96 - 15:40
کد خبر: 14283

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس:
زیرگذر شوشتر از هفته آینده وارد فاز خاکبرداری می شود/ فعالیت خاکبرداری با دوشیفت کاری

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: زیرگذر شوشتر از هفته آینده وارد فاز خاکبرداری و نصب دیواره های پیش ساخته می شود.

سهراب گیلانی در بازدید از کارگاه زیرگذر شهیدان خادم سیدالشهدا که فرماندار شوشتر نیز وی را همراهی می کرد، در گفت و گوی اختصاصی با شوشترنامه اظهار کرد: در جلسه ای که صبح امروز (پنج شنبه) در استانداری خوزستان برگزار شد برای زیرگذر شوشتر استاندار خوزستان وعده های بسیار خوبی داده است و به این دلیل خاکبرداری های این پروژه از اواسط هفته آینده آغاز می شود.

وی خاطر نشان کرد: خاکبرداری در این پروژه در دو شیفت کاری انجام می شود که بر اساس اعلام پیمانکار خاکبرداری ها قرار است در شب و نصب دواره های پیش ساخته نیز در روز انجام شود که با این برنامه کاری سرعت عمل فعالیت عمرانی در این پروژه به سرعت افزایش خواهد یافت.

 

*میراث فرهنگی به دروغ بودن گزارشات درباره زیرگذر واقف شد

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره ممانعت ها و مشکل تراشی های میراث فرهنگی در مسیر اجرای این پروژه نیز خاطر نشان کرد: در جلسه ای که دو روز پیش در تهران برگزار شد و دکتر طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور و دکتر عزیزی مدیر امور پایگاه های کشور نیز حضور داشتند توضیحاتی درباره محل اجرای زیرگذر از سوی من ارائه شد که در این جلسه اثبات شد که گزارش های ارائه شده برای ممانعت از اجرای زیرگذر دروغ محض است.

وی تاکید کرد: مسائل مختلف درباره محل اجرای زیرگذر شوشتر با اثبات تاریخی برای میراث فرهنگی تشریح شد و مشکل میراث فرهنگی با محل اجرای این پروژه برطرف شد.

 

*زیرگذر در جوار بافت مصوب است

فرماندار شوشتر در این بازدید در گفت و گو با خبرنگار شوشترنامه اظهار کرد: زیرگذر شوشتر در جوار بافت تاریخی مصوب یونسکو است و هیچ مشکلی برای بافت تاریخی شهرستان شوشتر بوجود نمی آورد.

حسین پنبه دانه پور خاطر نشان کرد: در جلسه با مسئولان میراث فرهنگی کشور این مسئولان متقاعد شدند که به میراث فرهنگی شوشتر توجه بیشتری داشته باشند و مشکلات در این حوزه در این جلسه بررسی و تشریح شد.

وی تاکید کرد: رایزنی ها برای تامین اعتبار زیرگذر شوشتر انجام شده است و شهرداری شوشتر برای تامین اعتبار مورد تعهد خود با مصوبه و همراهی شورای اسلامی شهر شوشتر مجوز فروش تعدادی پلاک زمین را صادر کرده است که پس از تشریفات قانونی و انجام این مراحل پول تهیه شده از این محل به پروژه تزریق می شود.

رئیس شورای برنامه ریزی شوشتر افزود: برای تامین بقیه اعتبار مورد نیاز در این پروژه نیز استاندار خوزستان قول مساعد همکاری و تزریق اعتبار داده اند.

انتهای پیام/

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 2   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: