سه شنبه 26 دي 96 - 12:09
کد خبر: 14278


شکارچیان دراج درایستگاه قانون

بهروز نجاتی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر گفت :در پی گشت و کنترل نیروهای یگان این اداره در اطراف مزارع نیشکر کشت و صنعت کارون، 3 نفر متخلف شکار پرنده حمایت شده دراج شناسایی و دستگیر شدند.

 

وی بیان داشت: و از آن ها لاشه 13 قطعه دراج به همراه 3 قبضه اسلحه شکاری و 44 عدد فشنگ ساچمه ای کشف و ضبط و متخلفان جهت رسیدگی به تخلف به مراجع قضایی معرفی شدند .

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر افزود : مزارع کشت نیشکر با پوشش بسیارمناسب وایجادآبراهه های متعدد ، زیستگاهی مناسب برای حیات وحش و گونه هایی مانند شغال ، گرگ ، روباه و گراز و بسیاری از پرندگان از جمله گونه ارزشمند و حمایت شده دراج می باشد که زمانی به وفور در این اراضی و مزارع و مراتع اطراف شوشتر مشاهده می شد.

 

نجاتی بیان کرد: ولی درحال حاضر متأسفانه عده ای فرصت طلب با ورود به این اراضی و شکار این پرنده زیبا موجبات کاهش شدید جمعیت این گونه در منطقه را باعث شده و می بایست از طریق مراکز کنترل ورودی و پرسنل حراست کشت و صنعت کارون علاوه بر جلوگیری از ورود این شکارچیان غیرمجاز ، درصورت برخورد با آن ها بلافاصله به ادارات حفاظت محیط زیست معرفی گردند و انتظار می رود مدیریت و حراست شرکت های فعال در زمینه کشت و صنعت نیشکر خصوصاً شرکت بزرگ کشت و صنعت کارون در زمینه برخورد با چنین متخلفانی به صورت جدی تری عمل نماید .

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: