يكشنبه 24 دي 96 - 10:03
کد خبر: 14270


بازرسی مسئولان از منطقه حفاظت شده کرائی

بهروز نجاتی ،رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشترگفت : طی بازدیدی  که ازاهالی و بزرگان روستاهای کرائی علیا و سفلی ، قلعه مدرسه و قلعه گره نیز حضور داشتند، مهم ترین مشکلات و تهدیدات زیست محیطی منطقه بازگو کردند.

وی  افزود: درخصوص مواردی از قبیل ساماندهی عشایر ، همکاری در برخورد با عشایر غیرمجاز و بازنگری در نحوه صدور پروانه چرا ، تأمین علوفه برای دام های عشایر و روستاییان توسط جهاد کشاورزی جهت جلوگیری از تخریب مراتع ، تثبیت منابع آب و کنترل آب های سطحی جهت جلوگیری از فرسایش خاک ، بذرکاری و کپه کاری گونه های گیاهی به ویژه گونه های درمعرض خطر و دارای ارزش حفاظتی ، قرق منطقه و سایر پیشنهادات و برنامه های مدیریتی منطقه رای زنی و توافقاتی صورت پذیرفت .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر بیان داشت : منطقه حفاظت شده کرائی از جمله مناطقی است که علاوه بر گونه های ارزشمند جانوری ، دارای بیش از 9 گونه گیاهی در معرض خطر و یا آسیب پذیر با ارزش حفاظتی بالا بوده و با توجه به کمبود بارش ها در طی سال های اخیر ، پوشش گیاهی و مراتع این منطقه با آسیب های جدی مواجه شده است.

نجاتی بیان داشت: لازم است حداقل از طریق قرق بخش هایی از منطقه با مشارکت و همراهی اهالی و ساکنین از فقیر شدن بیشتر این مراتع جلوگیری و طرح های بذرکاری و نهال کاری با گونه های بومی و اندمیک منطقه را در دستور کار قرار داد .

کلیدواژه ها: مشکلات زیست محیطی در شوشتر, فاجعه زیست محیطی در شوشتر, محیط زیست

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: