يكشنبه 17 دي 96 - 19:48
کد خبر: 14258


معرفی جهانی شهری مانند شوشتر؛ وظایف رسانه‎های رسمی کشور است

*فرماندار شوشتر گفت: مسئولان شهرستان در قبال صنایع دستی و معرفی و مرمت سازه‎های آبی، تاریخی و جهانی شوشتر، به صورت تمام وقت در خدمت این آثار هستند.

حسین پنبه‎دانه، به برگزاری برنامه‎های متنوع فرهنگی در شوشتر اشاره کرد و افزود: نمایش آثار هنری به موضوعی خودجوش میان هنرمندان شوشتری تبدیل شده و این در حالی است که در گذشته این ‎گونه نبود و آثار هنرمندان در وجود خودشان نهفته بود و یا حداکثر در اتاق خواب خود یا سالن ورودی منزل خود به نمایش درمی‎آمد اما امروزه به سمتی حرکت می‎کنیم که آثار هنری در سطح شهر و استان در معرض دید عموم قرار می‎گیرند که جای خرسندی است و اطمینان دارم که این موضوع جایگاه کشوری نیز در آینده پیدا خواهد کرد و هنرمندان شهرستان شوشتر آثار ناب خود را که مختص این دیار است در معرض دید سایر نقاط ایران نیز قرار خواهند داد. 

 

فرماندار شوشتر گفت: بر همگان واضح است که موسیقی، آجرکاری، معماری و نقاشی شوشتر در این شهرستان برند محسوب می‎شوند و دارای کد خاص ادبی، هنری و میراثی هستند که این قابلیت‎ها باید به نمایش درآیند. 

 

او در خصوص حمایت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و نیز قابلیت‎های گردشگری شوشتر بیان کرد: مسئولان شهرستان در قبال صنایع دستی و معرفی و مرمت سازه‎های آبی، تاریخی و جهانی شوشتر، به صورت تمام وقت در خدمت این آثار هستند اما نکته حائز اهمیت این است که اجرایی شدن بیشتر حمایت‎ها، مستلزم اعتبارات است که دولت، استانداری خوزستان و اداره کل میراث فرهنگی خوزستان قطعاً این تمهیدات را خواهند اندیشید. 

 

فرماندار شوشتر ادامه داد: معرفی جهانی شهرهایی همانند شوش و شوشتر در گستره وظایف رسانه‎های رسمی کشور است و این باید از سوی اصحاب رسانه پررنگ‎تر شود تا بُعد جهانی آثار تاریخی شوشتر هر چه بیشتر معرفی شود.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 1   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: