شنبه 18 آذر 96 - 10:37
کد خبر: 14239


مشکل آب های سطحی شوشتر باید در اسرع وقت برطرف شود

*سرپرست فرمانداری شوشترگفت:بارندگی اخیر مشکلات زیادی را برای ساکنان شمال مسکن مهر ایجاد کرد که مسئولان مربوطه باید نسبت به برطرف کردن این مشکلات اقدام کنند.

حسین پنبه دانه پور در نشست ستاد بحران شهرستان شوشتر اظهارکرد:هرچند شبکه دفع فاضلاب و آبهای سطحی در این سایت به خوبی طراحی واجرا نشده اما باید با استفاده از امکانات داخلی وتعامل بین بخشی به صورت موقت مشکل تردد و دفع آب های سطحی در این منطقه حل و آرامش را به ساکنان این منطقه بازگردانیم.

وی افزود:برای حل اساسی این مشکل نیاز به احداث یک کانال موازی با کانال فعلی و لایروبی کانال فعلی است که با همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان واستفاده امکانات داخلی در اسرع وقت باید انجام شود.

رییس ستادبحران شهرستان شوشتر ادامه داد:در سطح شهرستان در مواقع بارندگی شاید در کمتر از ۱۰نقطه شاهد آبگرفتگی معابر هستیم که این موضوع زیبنده شهر نیست و نیاز است دستگاه های مربوطه نسبت به برطرف این مشکل اقدام کنند.

وی با تاکید بر تسریع ادامه عملیات ترمیم سیل بندهای بخش شعیبیه شوشترگفت:سیلاب فروردین ماه ۹۵خسارت های زیادی به مزارع و راه های روستایی در این بخش وارد کرد که به زودی نشست شورای اداری شهرستان با حضور مدیرکل راه وشهرسازی استان جهت پیگیری این مشکلات در این بخش برگزار می شود.

سرپرست فرمانداری شوشتر در بخش دیگری با اشاره به مشکلات منطقه دره نو این شهرستان افزود:این منطقه هرچند از مناطق مرکزی شهرستان می باشد اما متاسفانه سایه سکونتگاه غیر رسمی بر آن قرار گرفته و به یک سکونتگاه غیررسمی و بی بهره از خدمات تبدیل شده است.

وی به مشکلات موجود در دره نو اشاره کرد و گفت: مشکلات موجود در این سایت سکونتگاه غیررسمی در اسرع وقت باید برطرف شود و همه دستگاه ها در این زمینه باید همکاری لازم را داشته باشند.

وی عنوان کرد: این سکونتگاه می تواند در آینده مشکلات زیادی را بوجود آورد زیرا در شرایط کنونی در مسیل سیلاب ساخت و سازهایی شده است که باید در اسرع وقت با آن برخورد کرد، از سویی برای سامان دهی این سایت و بهبود شرایط زندگی مردم در این منطقه گام هایی برداشت.

وی خاطر نشان کرد: در خدمات رسانی به مردم قومیت معنایی ندارد، در نخستین اقدام دره نو باید سامان دهی شود تا در گام های بعدی برای سایر سکونتگاه های شهرستان شوشتر تصمیم جدیداتخاذ کنیم، در این بین همه مسئولان همکاری کنند.

پنبه دانه پور تاکید کرد: در سطح شهر شوشتر نیازمند نهضتی هستیم تا در اسرع وقت و حداکثر پیش از زمستان مشکل آب های سطحی را برطرف کنیم، همه دستگاه های اجرایی در شوشتر با شهرداری در این زمینه همکاری کنند، ماشین آلات در اختیار بگذارند و در این زمینه خود را در خدمات رسانی به مردم دخیل کنند.

وی عنوان کرد: می کوشیم تا از ماشین آلات اجرایی در سطح شهر شوشتر که سرمایه هایی ارجرایی این شهرستان به شمار می آیند بهره ببریم و مشکلات مردم را به حداقل برسانیم، همه در این زمینه باید کنار شهرداری باشیم.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: