جمعه 17 آذر 96 - 16:30
کد خبر: 14237


سامان دهی مسکن مهر شوشتر؛ همه چیز آماده است

*مسکن مهر شهرستان شوشتر در تعداد واحد و تعاونی در استان خوزستان حرف نخست را می زند، مقام نخست را به خود اختصاص داده است، ولی در بهبود شرایط و آماده شدن برای زیست ساکنان از نظر امکانات و پیشرفت های مدنظر شهروندان شاید در استان جزو چند شهر انتهایی جدول باشد.

مسکن مهر شهرستان شوشتر در تعداد واحد و تعاونی در استان خوزستان حرف نخست را می زند، مقام نخست را به خود اختصاص داده است، ولی در بهبود شرایط و آماده شدن برای زیست ساکنان از نظر امکانات و پیشرفت های مدنظر شهروندان شاید در استان جزو چند شهر انتهایی جدول باشد.

مدیران استان خوزستان بارها در این باره هشدارها داده اند، بارها اعلام کرده اند برای این مهم آماده همکاری هستند ولی از طرف مسئولان در شهرستان شوشتر چراغ سبزی به این آمادگی ها نشان داده نشده است، در روز معارفه فرماندار جدید شهرستان شوشتر مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در فرمانداری شوشتر اظهار کرد: در استان خوزستان مجوز بیش از یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار برای بهبود شرایط مسکن مهر به اداره کل راه و شهرسازی داده شده است و در این زمینه در حال انعقاد تفاهم نامه هایی در شهرها برای بهبود و ساماندهی وضعیت مسکن مهر هستیم.

سلام ابوغداره می افزاید: بر اساس برآوردهای انجام شده در سطح شهرستان شوشتر 45 میلیارد ریال برای ساماندهی مسکن مهر درنظر گرفتیم که این برآورد بر اساس فهرست بهای سال 1395 تعیین شده است، در این زمینه تلاش می کنیم تا اعتبارات بی وقفه تزریق شود.

وی بر این باور بود که شهرداری شوشتر باید این تفاهم نامه را در اسرع وقت مصوب و برای اداره کل راه و شهرسازی ارسال کند ولی تاکنون در این زمینه هیچ اقدام عملی و شاخصی انجام نشده است.

ابوغداره با اشاره به اینکه شهرداری شوشتر درباره برآوردها ایراداتی داشت، می افزاید: بر اساس تفاهم و درخواستی که مهندس پنبه دانه پور پیش از فرماندار شدن در این باره با اداره کل راه و شهرسازی داشت برآوردها بر اساس فهرست بهای سال96 تعیین شد و به سقف 60 میلیارد ریال رسید، این اقدام هم فقط برای درخواست مهندس پنبه دانه پور انجام شده است و در غیر این صورت هم اجباری برای این اداره کل برای این مهم وجود ندارد.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان عنوان می کند: در خوزستان در برخی شهرها به محض انعقاد قرارداد و تفاهم نامه بدون پیش پرداخت شهرداری ها فعالیت عمرانی را آغاز کرده اند در این بین می توان به دزفول، امیدیه، هندیجان و.. اشاره کرد ولی در شهرستان شوشتر یک ماه است معطل صدور این تفاهمنامه هستیم و هنوز هم خبری نیست.

وی عنوان می کند: اصلا برای اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اجباری نیست که با شهرداری ها در یک شهرستان فعالیت عمرانی مسکن مهر را وارد فاز قرارداد بشویم، می توانیم با شرکتی دیگر از شهرهای دیگر این قرارداد را ببندیم و در این باره در صورت عدم پاسخ در روزهای آینده این مهم را عملی خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: برای حمایت از شهرداری به منظور اجرای سریع این پروژه نیز 50 درصد از اعتبار مورد نظر را نقدی و 50 درصد را با اعطای زمین به اندازه ارش ریالی پرداخت می کنیم تا سرعت اجرای پروژه بهبود یابد.

 

*مسکن مهر شوشتر نیاز به تحول دارد

فرماندار شوشتر در نخستین جلسه کاری خود مشکل مسکن مهر را دنبال کرد، مشکلی که واقعا به مردم فشار آورده بود، مردم در این سایت برای خدمات زیربنایی و ابتدایی به ستوه آمده اند، آب های سطحی و گرد و خاک از سویی و مشکل آب و تاریکی معابر و نبود فضاهای فرهنگی و ... از سویی دیگر به ساکنان این منطقه فشار وارد می کند.

حسین پنبه دانه پور با اشاره به مشکلات در این سایت مسکونی تاکید می کند: موقعیت مسکن مهر در سطح شهرستان شوشتر با سایر شهرهای خوزستان متفاوت است، در این شهرستان مسکن مهر به شهر چسبیده است، هیچکس بر این باور نیست که این سایت جزوی از شهر نیست و به این دلیل همه باید تلاش کنند تا این منطقه از شهر نیز به حداقل خدمات مورد نیاز خود برسد هرچند که حداکثر خدمات باید به آنجا برسد.

وی عنوان می کند: مسکن مهر شوشتر به دلیل نزدیکی به شهر بسیاری از خدمات اضطراری را دریافت کرده است، برخی ای مشکلات در این سایت مسکونی نیازمند همت عالی هستند و شهرداری و شورای شهر تلاش می کنند تا در این زمینه در اسرع وقت مشکلات را با مصوب کردن تفاهم نامه برطرف کنند و مسیر را برای آبادانی این سایت مسکونی هموار کنند.

وی می افزاید: اداره کل راه و شهرسازی خوزستان برای رفع مشکلات مسکن مهر دغدغه زیادی دارد، باید از این شرایط و اعتبار و امتیازی که داده شده است استفاده کرد تا بتوان گامی اساسی برداشت، اگر این فرصت از دست رفت بی شک نه دیگر به وجود می آید و نه می توان بر اساس کمک ها ومساعدت ها در سطح شهرستان آنها را برطرف کرد. 

وی عنوان می کند: بر این باور هستم که برای اجرای این کار بزرگ باید بازه زمانی مشخص شود و در این بازه زمانی فعالیت اجرایی آغاز و به پایاین برسد، شهردار شوشتر نیز در این زمینه نظر مثبت دارد و بی شک با این پروژه همراه و همقدم خواهد بود، دغدغه هایی داشته است که برطرف خواهند شد.

 

*مسکن مهر را آباد می کنیم

معاون فرماندار شوشتر در این جلسه می گوید: شهرداری شوشتر می تواند مجری خوبی برای این پروژه باشد، به این دلیل می کوشیم تا این مجری در اسرع وقت بر کار سوار شود.

حسن کجباف می افزاید: در حال حاضر شهرداری شوشتر در مسکن مهر مشغول فعالیت است، می کوشد تا مشکلات را برطرف کند، از ماشین آلات موجود در سطح شهرستان برای بهبود وضعیت بهره برده ایم و در این باره می کوشیم تا هزینه های شهرداری نیز به حداقل کاهش یابد.

معاون فرماندار شوشتر می گوید: باید همه برای اجرایی شدن این پروژه همکار هم باشیم، زیرا این پروژه مش توان تاحد زیادی مشکلات مردم در این سایت را برطرف کند، البته باید توجه داشت که این پروژه در فضاهایی در مسکن مهر اجرایی می شود که دارای سکونت هستند و مکان ها و تعاونی هایی که هنوز فاقد سکونت هستند دردستور کار این پروژه قرار ندارند.

نظر مثبت همه مسئولان به اجرای سریع این پروژه در روزهای گذشته به ارسال تفاهم نامه به اداره کل راه و شهرسازی ختم می شود؟ مسئولان بجای تشریح بایسته های تسریع در این پروژه گامی عملی بر می دارند؟ باید منتظر بود و دید که در هفته های آینده چه اتفاقی رخ می دهد.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 1   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
جمشید
0
پاسخ
0
جمعه 17 آذر96
سلام لطفا برای آسفالت مسکن مهر سریعا اقدام کنید وقتی باران می آید ما تا گردن در گل فرو میرویم
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: