شنبه 4 آذر 96 - 19:07
کد خبر: 14227


اما و اگرهای پل دیلم؛ آیا واقعا این پل 70 درصد پیشرفت دارد؟

*چند وقت پیش بود که نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در بازدیدی از پل دیلم اعلام کردند که این پل 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، و از روند اجرایی این پل ابراز رضایت کردند؛ در خبری که از سوی کانال تلگرامی نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی درج شده استقید شده که وی در این بازدید رضایت کامل خود را از روند اجرای این پل اعلام کرده اند.

چند وقت پیش بود که نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در بازدیدی از پل دیلم اعلام کردند که این پل 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، و از روند اجرایی این پل ابراز رضایت کردند؛ در خبری که از سوی کانال تلگرامی نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی درج شده استقید شده که وی در این بازدید رضایت کامل خود را از روند اجرای این پل اعلام کرده اند.

سهراب گیلانی در این بازدید از مراحل اجرایی پروژه احداث پل دیلم به شعیبیه بازدید کرده است وی با اعلام رضایت از پیشرفت هفتاد درصدی این پروژه، اظهار امیدواری کرد تا با تلاش مضاعف پیمانکار محترم این پل در کوتاه ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

بر اساس مطالب درج شده در اخبار منتشره از این بازدید پروژه مذکور با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان در بهمن ماه سال گذشته کلنگ زنی شد که تا کنون یک ریال از اعتبار این پروژه به پیمانکار داده نشده که جا دارد از زحمات ایشان قدیر و تشکر فراوان به عمل آورد.

بر این اساس، مقرر گردید در مدت زمان بیست ماه به بهره برداری برسد. پیشرفت ۷۰ درصدی این پروژه در هشت ماه گذشته گویای فعالیت جهادی در اجرای این پروژه می باشد. احداث این پل، موجب ارتباط  بخش شعیبیه با بخش میان آب و مرکز استان خواهد شد و رونق اقتصادی این منطقه مولد را به دنبال خواهد داشت؛  پل دیلم با طول ۱۶۲ متر بر روی رودخانه کارون در حال احدث میباشد.

آنچه از نظر گذشت خبری بود که در خروجی کانال نماینده مردم شوشتر و گتوند قرار گرفته است، ولی آنچه در واقعیت رقم می خورد با آنچه در این خبر درج شده است قدری متفاوت است.

 

*پروژه دو ماه است تعطیل است

بازدید میدانی خبرنگار شوشترنامه از این پروژه با تعطیلی این کارگاه همراه بود، پیمانکار برای اینکه در مدت ماه های گذشته حتی یک ریال دریافت نکرده این عملیات اجرایی را در این پروژه متوقف کرده است.

در بیان درصد پیشرفت فیزیکی این پل قدری اغراق شده است، در بازدید میدانی مشخص شد که هنوز پایه های متعددی از این پل احداث نشده است و اتصال پایه های احداث شده نیز هنوز در مرحله صفر قرار دارد، این ها همه باعث می شود تا درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه زیر 50 درصد باشد.

از آنجایی که احداث پل دلیم از ضروریات منطقه است و با احداث آن مشکلات زیادی از مردم منطقه حل می شود لازم است با جدیت بیشتری مشکلات پیمانکار توانمند این پروژه دنبال شود زیرا با وجود اعتبار لازم برای احداث این پروژه و با شناختی که از پیمانکار آن وجود دارد این پل در زمان بسیار کوتاهی می توانست احداث شود.

رفع تنگناهای این پروژه با بازدید و مصاحبه انجام نمی شود، چانه زنی برای کسب اعتبار برای تزریق به این پروژه تاثیرگذار نیازمند پیگیری مجدانه است و نمی توان امیدوار بود با این روند سرعت قابل قبولی در اجرای این پروژه حکم فرما باشد، باید قدری از حوزه شعاری به اجرا وارد شد.

 

*منطقه دیلم نیازمند توجه ویژه است

منطقه دیلم از جمله مناطق محروم شهرستان شوشتر است که نه تنها به پل، به جاده و مراکز خدماتی و بهداشتی متعددی نیازمند است، خلاصه شدن همه نیازهای این منطقه به احداث یک پل آن هم با سرعت لاک پشتی و تزریق اعتبارات ناچیز نمی تواند از این منطقه محروم رفع محرومیت کند و باید برای برداشتن گام هایی بلند در این حوزه قدری اجرایی تر وارد گود شد.

شوشتر عقب ماندگی های زیادی دارد، شوشتر باید در تراز ملی سهم خود را از اعتبارات بردارد و مسئولان ملی باید بدانند در شهرستان شوشتر عقب ماندگی ها در چه حدی است این ها همه شعارهای دو سال پیشی است که مردم شهرستان شوشتر و گتوند به آن رای دادند، الان این شعارها باید مجال تحقق پیدا کند.

عقب ماندگی روستاهای شوشتر و مشکل اشتغال و تردد و بهداشت از جمله مشکلاتی است که منطقه دیلم را زمین گیر کرده است برای اشتغال در این حوزه چه اقدامی شده است؟ برای رفع محرومیت ها در این منطقه چه گام هایی برداشته شده است؟ پل دیلم یکی از مشکلات مردم این منطقه است آیا واقعا این پل در شرایط کنونی به قدری سرعت اجرا دارد که شادی را به دل مردم این منطقه باز گرداند و آنها را امیدوار به رفع محرومیت ها کند؟ این ها همه سئوالاتی است که باید متولیان امر در این حوزه پاسخگوی آنها باشند.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 1   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: