دوشنبه 29 آبان 96 - 23:37
کد خبر: 14223

به منظور خدمت به زلزله زدگان؛
موکب اربعین شوشتر در ایلام راه اندازی شد

*رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان گفت: ۱۳ موکبی که از شهر‌های اهواز، آبادان، شوشتر، دزفول، گتوند، امیدیه، دشت آزادگان و هویزه استان خوزستان در راهپیمایی اربعین خدمت می‌کردند، در مناطق زلزله زده کرمانشاه فعالیت می‌کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی افزود: با فراخوان کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی از موکب‌ها برای یاری رساندن به هموطنان زلزله زده، خادمان این مواکب بلافاصله از شلمچه، چذابه و مسیر پیاده روی اربعین به مناطق بحرانی شتافتند.

 

وی با تشکر از حمایت‌های مردمی و هیات‌های مذهبی از پشتیبانی موکب‌ها افزود: با همت مردم و موکب‌های استان خوزستان تاکنون ۷ تریلر آب بسته‌بندی، ۱۸ هزار و ۵۰۰ قرص نان، ۲۵ تن آرد، ۳۰۰ هزار قوطی کنسرو، سه هزار تخته پتو، ۲۰ تن برنج و حبوبات و ۳ تن اقلام بهداشتی ارسال شده است.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان با بیان اینکه ۱۰۰ خادم برای فعالیت در موکب‌ها به کرمانشاه اعزام شده اند تصریح کرد: موکب‌های خوزستانی مستقر در مناطق زلزله زده روزانه برای ۱۰ هزار نفر غذای گرم طبخ و توزیع می‌کنند و همچنین برای ۲۰۰۰ نفر موکب اسکان برپا شده است.

 

موسوی با بیان اینکه برنامه ریزی شده موکب‌ها به مدت ۱۰ روز خدمات رسانی انجام دهند افزود: بتازگی موکبی هم از شهرستان کارون با محموله‌ای به ارزش ۱۲ میلیون تومان شامل کنسرو، آب آشامیدنی، پتو، خرما، برنج و البسه گرم عازم منطقه شده است.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: