دوشنبه 8 آبان 96 - 11:07
کد خبر: 14218

پس از انتشار تصاویر قلعه حسین خان افشار؛
بازدید بخشدار مرکزی شوشتر از قلعه حسین خان افشار/ وضعیت قلعه بسیار وخیم است

*پس از انتشار تصاویر قلعه حسین خان افشار در شوشترنامه؛ بخشدار مرکزی شوشتر به این قلعه سرکشی کرد و وضعیت قلعه را بسیار وخیم گزارش کرد.

به گزارش شوشترنامه، عبدالرضا استکی در بازدیدی صبح امروز از روستای درب خزینه از قلعه حسین خان افشار شوشتر بازدید کرد و وضعیت آن را وخیم گزارش کرد.

وی اظهار کرد: وضعیت قلعه حسین خان افشار که تاریخی و ثبت ملی نیز شده است اصلا خوب نیست و امیدواریم میراث فرهنگی تا پیش از بارندگی های شدید خوزستان برای وضعیت بنای این قلعه فکری اساسی کند.

استکی با اشاره به شرایط وخیم این قلعه عنوان کرد: این قلعه درمیان روستا قرار گرفته است و هرگونه آسیب به این قلعه به خانه های مجاور صدمه وارد می کند.

بخشدار مرکزی شهرستان شوشتر با اشاره به عملکرد انتقاد برانگیز میراث فرهنگی در این زمینه عنوان کرد: وضعیت دیوارها و شرایط بیرونی این قلعه اصلا مناسب نیست و رو به وخامت گذاشته است، ترک های بسیار بزرگ در دیوار این قلعه و بنای آن باعث شده تا نگرانی برای این اثر ثبت ملی شده بیشتر باشد.

وی با تاکید بر اینکه این قلعه باید برای مردم این روستا رونق اقتصادی را به ارمغان بیاورد، تاکید کرد: روستای درب خزینه از روستاهای تاریخی این شهرستان به شمار می آید و با جاذبه های گردشگری متعددی که دارد می تواند با استفاده از این قلعه رونق اقتصادی قابل توجهی داشته باشد ولی بسته شدن این قلعه و وخامت اوضاع آن باعث شده تا امیدی به این رونق وجود نداشته باشد.

بر اساس این گزارش، قلعه حسین خان افشار واقع در روستای درب خزینه شهرستان شوشتر در سال 1393 در فهرست آثار ثبت ملی شده است.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 1   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: