سه شنبه 4 مهر 96 - 19:19
کد خبر: 14182

رئیس شورای بخش مرکزی شوشتر:
تعلل اداره توزیع برق شوشتر خسارت 2 میلیارد ریالی به روستای آبگرمک سفلی را رقم زد

*رئیس شورای بخش مرکزی شوشتر گفت: تعلل و کوتاهی اداره توزیع برق شهرستان شوشتر در رفع موانع اجرای پروژه آسفالت روستای آبگرمک سفلی خسارت 2 میلیارد ریالی به این روستا وارد کرده است.

عبدالمحمد تقی پور در گفت و گوی اختصاصی با شوشترنامه اظهار کرد: پروژه زیرسازی و آسفالت آبگرمک سفلی از بند «ب» در حال اجراست، این بند تامین قیر رایگان بنیاد مسکن و تامین هزینه های زیرسازی و آسفالت را در روستاها به عهده دولت قرار می دهد ولی تعلل در رفع چهار پایه برق موجود در مسیر پروژه این روستای محروم باعث شده است تا طی نامه ای این روستا از بند«ب» خارج شود و به بند «الف» تغییر کند.

وی عنوان کرد: بند«الف» در این بخشنامه تنها هزینه قیر را رایگان اعلام کرده است و سایر هزینه ها برعهده دهیاری خواهد بود، این موضوع باعث می شود تا هزینه 2 میلیارد ریالی برعهده دهیاری این روستا بیافتد.

این مقام مسئول تاکید کرد: زیرسازی این روستا برای آسفالت از 25 اسفند ماه سال گذشته آماده است ولی چون چهار پایه برق در مسیر آسفالت بوده اند بنیاد مسکن اقدام به آسفالت نمی کند و اداره برق هم در برچیدن این پایه های برق کوتاهی می کند.

تقی پور عنوان کرد: با پیگیری های متعدد انجام شده سه پایه از چهار پایه برق برچیده شده است ولی هنوز یک پایه برق و یک مهار پایه برق مانع اجرای این پروژه است.

وی با اشاره به اینکه این خسارت قابل تامین است، خاطر نشان کرد: می توان از طریق قانون برای تامین این خسارت از سوی دستگاه متولی این تعلل اقدام کرد ولی تاکنون در این زمینه اقدام نشده است.

رئیس شورای بخش مرکزی شوشتر گفت: امیدواریم این مشکل که مانعی در راستای رفع محرومیت روستای آبگرمک سفلی به شمار می آید فارغ از مسائل پیش آمده حل شود.

 

*اداره برق باید برای اقدامات شبکه از دهیاری ها استعلام کند

مدیر عامل تعاونی دهیاری های بخش مرکزی شوشتر درباره مشکلات پیش آمده در گفت و گو با شوشترنامه اظهار کرد: اداره توزیع برق شهرستان شوشتر خود باید تمام و کمال در این زمینه هزینه ها پرداخت کند، زیرا زمان احداث شبکه و تغییرات در شبکه هیچ استعلامی برای آن از دهیاری ها نکرده است.

حفیظ بهداروند تاکید کرد: اداره توزیع برق شهرستان شوشتر بدون توجه به طرح هادی روستایی اقدام به احداث شبکه و اصلاح شبکه می کند و این مسئله باعث می شود زمانی که برای آسفالت معابر و ... اقدام می شود اداره برق برای نصب پایه های برق بدون استعلام خود مطالبه پرداخت هزینه به پیمانکار دارد.

وی عنوان کرد: در روستاهای مختلفی در سال جاری مشکلاتی در این زمینه به وجود آمده است که باعث کندی و تعطیلی پروژه های اجرایی و عمرانی شده است.

انتهای پیام/

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: