دوشنبه 3 مهر 96 - 14:18
کد خبر: 14181

در شورای فرهنگ عمومی شوشتر مطرح شد؛
امام جمعه شوشتر: همه دستگاه های متولی در امور فرهنگی همگام عمل کنند

*امام جمعه شوشترگفت: همه دستگاه های متولی در امور فرهنگی در سطح شهرستان شوشتر باید همگام و همسو عمل کنند و در این زمینه باید کوشید تا از افراط و خودمحوری در برنامه ها جلوگیری شود.

به گزارش شوشترنامه، حجت الاسلام دکتر شکرالله سلیمانی در نشست شورای فرهنگ عمومی در شهرستان شوشتر اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی نهادی سیاست گذار در امور فرهنگی است و قرار است برای بهبود امور و ایجاد هماهنگی در این زمینه تلاش کند و در اجرا وارد نمی شود.

وی افزود: غیر از برنامه هایی که متصدی خاص دارد و طبق قانون یا دستورالعمل های ارسالی متولی آنها مشخص است در سایر مراسمات در سطح شهرستان درگیر مسائلی چون موازی کاری و... هستیم.

امام جمعه شهرستان شوشتر خاطر نشان کرد: مثلا در خصوص غدیر در سطح شهرستان بنیاد غدیر وجود دارد، همه امور درباره غدیر باید با این بنیاد هماهنگ شود ولی بدون هماهنگی با این بنیاد مراسم جشن و کاروان شادی راه اندازی می شود و با این بنیاد که متولی همه مراسمات غدیر است هماهنگی نمی شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شوشتر عنوان کرد: نمی توان با حربه اینکه شهر شوشتر شهری سنتی است و مراسمات به صورت سنتی برگزار می شود برای عدم تمکین از امور قانونی در سراسر کشور راه فرار ایجاد کرد، سنتی بودن با نظم و قانون منافات ندارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه باید کوشید تا همه دستگاه های متولی در مراسمات اربعین همراهی کنند، گفت: متولی امور اربعین در شهرستان ها امام جمعه است، راه اندازی موکب حسینی نیز در مسیر پیاده روی اربعین زیرنظر امام جمعه انجام می شود.

سلیمانی تاکید کرد: در مراسمات اربعین رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان امام جمعه ها را در امور اربعین همراهی می کنند.

 

*سامان دهی 230 هیئت مذهبی شوشتر

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان شوشتر اظهار کرد: در یک سال و نیم گذشته بیش از 230 هیئت مذهبی در سطح شهرستان شوشتر شناسایی و سامان دهی شده اند.

حجت الاسلام سعید علی پور خاطر نشان کرد: در سطح شهرستان شوشتر هیئت های شناسایی شده همگی ثبت در سامانه کشوری شده اند و برای آنها مجوز صادر شده است.

وی افزود: در شرایط کنونی هیئت هایی که ثبت شده اند مشخص هستند، می دانیم مداح هیئت کیست و سخنران و روحانی این هیئت چه کسی است.

علی پور تاکید کرد: امسال با توجه به مسائل موجود حرکت هیئت های مذهبی منوط به داشتن مجوز رسمی است و این مجوز از هیئت های مذهبی مطالبه می شود.

 

*مصوبات شورای فرهنگ عمومی

در این جلسه مصوب شد که برای امور تعیین اعضای ستاد مرکزی امور موکب شهرستان شوشتر ستادی متشکل از  برادران محرابی، خلعتبری و سلیمانی(امام جمعه شهرستان شوشتر) تشکیل شود تا همه امور موکب اعم از حمل و نقل، تدارکات، مالی، امنیتی و... سامان دهی شوند.

در این جلسه مصوب شد، حجت الاسلام سبزی(مدیر حوزه علمیه شوشتر) مسئول تعیین اعضای ستاد اربعین باشند و در کنار آقایان شهوازی، خلعتبری و محرابی به ایشان کمک و همکاری کنند، نخستین جلسه ستاد نیز مقرر شد پس از عاشورای حسینی تشکیل شود.

در این جلسه مصوب شد، حجت الاسلام علی پور (رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شوشتر) به منظور سامان دهی به امور پیاده روی هیئت های مذهبی در سطح شهرستان شوشتر از شهرستان تا کربلا امور لازم را تدبیر کنند.

در این جلسه مصوب شد، کارگروه بررسی فعال نمودن هیئت های مذهبی و مراسمات دینی و قانون مند کردن آنها با محوریت جناب مجید ساجدی فر تشکیل شود و در این زمینه فعالیتی زیربنایی انجام و گزارش به شورای فرهنگ عمومی اعلام شود.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: