يكشنبه 2 مهر 96 - 12:57
کد خبر: 14180

حجت الاسلام سادات ابراهیمی:
رسانه ها نقش اساسی در تبین عاشورا دارند

حجت الاسلام سادات ابراهیمی گفت: رسانه ها نقش اساسی در تبیین عاشورا ایفا کرده اند و باید از این قدرت رسانه ای برای تشریح و تبیین قیام عاشورا استفاده کرد.

به گزارش شوشترنامه، حجت الاسلام سیدمحمد سادات ابراهیمی در بازدیدی از دفتر شوشترنامه اظهار کرد: با آغاز ماه محرم رنگ و بوی شهرها تغییر می کند و باید تلاش کنیم تا این شور ایجاد شده با ارتقای سطح فهم از قیام عاشورا همراه باشد، درکی که باید به واسطه رسانه ها و فضای مجازی ارتقای پیدا کند.

وی افزود: در دوران امام حسین(ع) تنها رسانه موجود سخنرانی و وعظ بود، حضرت زینب(س) از این مهم به خوبی استفاده کردند و به نحوی از ابزار روز رسانه ای آن دوران بهره بردند، البته رسالت خود را در این زمینه به طور کامل اجرایی کرده و روشنگری را به حد اعلا انجام دادند، بد بکوشیم تا از سیره حضرت زینب(س) درس گرفته و در این زمینه الگوی خود را رفتار ایشان قرار دهیم.

وی با اشاره به جایگاه رسانه در جهان امروز گفت: جایگاه رسانه در جهان امروز تاحدی والا و بالاست که بیشتر جنگ های روز جهان ابتدا از رسانه ها آغاز می شود و این شرایط باعث شده تا رصد اخبار، رصد تحلیل ها، رصد تحرکات ریز موجود در جهان امروز با رسانه انجام شود و اصحاب رسانه در این بین نقش بسیار زیادی در تحولات روز جهان دارند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه باید از رسانه بهره برد، عنوان کرد: رسانه می تواند با اطلاع رسانی شفاف در راستای بهبود وضعیت جامعه و ارتقای سطح مطالبات مردم گام بردارد، در این بین سرعت، صحت و دقت را نیز باید در دستور کار قرار داد و با شفاف سازی امور در راستای بهبود وضعیت گام برداشت.

وی با مثالی از جامعه پیرامون عاشورا عنوان کرد: در روزهایی که نظام یزیدی در تلاش بود تا با اطلاع رسانی پرتعداد و یکسویه عاشورا را به موفقیتی برای نظام ستم معرفی کند، استفاده صحیح از رسانه توسط حضرت زینب(س) و تلاش در راستای شفافیت در این بین باعث شد تا قیام عاشورا به بهترین شکل موجود منتقل شود.

سادات ابراهیمی تاکید کرد: رسالت اصحاب رسانه بسیار مهم است، باید کوشید تا در این بین به بهترین وجه ممکن تلاش کنند و برای شفافیت اخبار، چرخش صحیح اطلاعات و بهبود وضعیت اطلاع رسانی گام هایی اساسی بردارند.

وی با اشاره به اینکه در دفتر شوشترنامه شاهد تحولات زیادی هستیم، گفت: چند سال پیش به این دفتر آمده ام، از آن بار تا الان تحولات زیادی در این رسانه شاهد هستیم که برای شهرستان شوشتر و مردم این شهرستان در راستای اطلاع رسانی بسیار مفید بوده است و برای مدیر مسئول این رسانه آرزوی توفیق دارم.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: