شنبه 25 شهريور 96 - 14:43
کد خبر: 14177


مردم را آب می برد و مسئولان ما را خواب

*بی تدبیری در امور امن سازی رودخانه های شوشتر واقعا مشهود است، مدیران در این زمینه تنها به ارائه گزارش های کاغذی و اعلام اخبار صدمن یک غاز مشغول هستند، از ابتدای فصل گرما تا کنون جوانان زیادی در شوشتر طعمه رودخانه شده اند، اتفاقی که به داغداری مردم منجر شده است و مسئولان در این حوزه تنها به نشست پشت میز و بیان برخی آمار واهی از نجات 20 نفر از ابتدای فصل گرما از غرق شدگی بسنده می کنند.

بی تدبیری در امور امن سازی رودخانه های شوشتر واقعا مشهود است، مدیران در این زمینه تنها به ارائه گزارش های کاغذی و اعلام اخبار صدمن یک غاز مشغول هستند، از ابتدای فصل گرما تا کنون جوانان زیادی در شوشتر طعمه رودخانه شده اند، اتفاقی که به داغداری مردم منجر شده است و مسئولان در این حوزه تنها به نشست پشت میز و بیان برخی آمار واهی از نجات 20 نفر از ابتدای فصل گرما از غرق شدگی بسنده می کنند.

نبود عملکرد در این حوزه باعث شده تا همه سکوتی معنا دار داشته باشند، اتفاقی که روز به روز باعث از دست رفتن جوانان برومند همشهری و هم استانی در شهرستان شوشتر می شود، واقعا مسئولان بجز برگزاری جلسات بی نتیجه در این چند وقت چه کرده اند؟ اقدامی برای کاهش این اتفاقات رخ داده است.

مسئولان شوشتر تنها برای این کشته ها خوب متاسف می شوند، نه اقدامی انجام می شود و نه محل امنی برای شنا دست و پا شده است، بگذریم از شعارهایی که برای این مهم داده شده بود و امروز فراموش شده است.

یک سال پیش در همین شهریور ماه بود که نماینده محترم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی برای ارائه گزارش عملکرد سه ماهه بین مردم حاضر شد و یکبار برای همیشه به مردم گزارش داد، اتفاقی که دیگر تکرار نشد و حرفی هم از دلیل عدم تکرارش به میان نیامد.

فارغ از پرداختن به سایر شعارهایی که در این سخنرانی به میان آمد به بخشی از این سخنرانی اشاره می کنیم، « ما می خواهیم ساحل رودخانه را به محیطی امن برای تفریح مردم تبدیل کنیم، می خواهیم کاری کنیم که در ساحل رودخانه شوشتر 250 هزار نفر همزمان به تفریح بپردازند و در این زمینه برنامه های زیادی انجام شده و استاندار خوزستان نیز در سفر اخیرش به شوشتر در این زمینه قول مساعد داده است، بزودی در این زمینه اقدامات آغاز می شود» این سخنرانی اواخر شهریور ماه 95 در جمع مردم شوشتر در خیابان شورای اسلامی شهر ارائه شده است، تعجب نکنید عدد 250 هزار نفر درست درج شده است.

از آن روز نه تنها اتفاق جدیدی در ساحل سازی شوشتر رخ نداد، بلکه احداث پارک پشت خانه تاریخی مستوفی نیز که از سوی شهرداری آغاز شده بود تعطیل شد و کاملا متوقف، شعارها در حوزه های زیادی ارائه شده است که قرار نیست با بازخوانی آنها ملال مردم شهرستان شوشتر بار دیگر تکرار شود ولی این اتفاقات در شهرستان شوشتر همه دلیل سکوت و بی برنامگی در حوزه اجرایی و نظارتی است.

آیا واقعا همین صد پروژه ای که نماینده شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گاه و بیگاه فعالیت های اجرایی در شهرستان را به یکباره به آنها اضافه می کند و پروژه جدیدی سر از این صد پروژه در می آورد درباره ساحل رودخانه بندی به خود اختصاص داده است؟ واقعا قرار نیست برای مردم شهرستان شوشتر و گتوند و گردشگران فکری اساسی شود تا در کنار ساحل رودخانه با خیالی راحت بتوانند به شنا و فعالیت بپردازند؟ 

پاسخ این سئوالات را کسی نمی دهد، فقط خدای ناکرده در روزهای آینده بار دیگر شاهد مخابره غرق شدن جوان دیگری در ساحل رودخانه هستیم و دستگاه های خدمات رسان از پیدا شدن و یا پیدا نشدن جسدش خبر درج خواهند کرد و همیشه هم مقصر غریق خدا بیامرز است که یا محلی مناسب برای شنا انتخاب نکرده است و اگر هم محل مناسب باشد عدم آشنایی با شنا باعث غرق شدنش شده است، البته این توجیهات تنها به زعم مسئولان درج شد.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 1   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: