يكشنبه 19 شهريور 96 - 19:33
کد خبر: 14166


جلسه کمیته مساجد شهرستان شوشتر برگزار شد

اعضای کمیته مساجد شورای فرهنگ عمومی که متشکل از حوزه علمیه ، اداره تبلیغات ، ناحیه مقاومت بسیج، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه نمایندگی سپاه و ستاد اقامه نماز است، مشکلات و مسائل برخی مساجد شهرستان را در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر مورد بررسی و آسیب شناسی قرار دادند.

علی بهرامی در این جلسه با اشاره به نقش مهم تاثیرگذار امامان جماعت بر فعالیت های کلی مساجد و تلاش در جذب افراد، به ویژه جوانان گفت: هماهنگی بیشتر میان هیئت امنا، پایگاه و کانون های فرهنگی هنری لازمه موفقیت در اجرای برنامه های فرهنگی هنری است و  به منظور جلوگیری از موازی کاری ها در امور مختلف، بایستی ائمه جماعت ، فصل الخطاب باشند.

در ادامه سرگرد محمدرضا کاکاعید فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شوشتر نیز از تعامل بسیار خوب حوزه علمیه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با سپاه در خصوص انجام فعالیت‌های مشترک فرهنگی تقدیر کرد و بر ضرورت برگزاری نشست و برنامه ریزی برنامه های آتی تاکید کرد.

حجت الاسلام حمیدرضا سبزی مدیر حوزه علمیه جزایریه شوشتر نیز با اشاره به نقش مهم مسجد از صدر اسلام تا کنون در انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و تاثیر مستقیم آن بر مردم گفت: شایسته است نقش مدیریتی امام جماعت در مساجد پررنگ تر شود و به همین جهت، آموزش‌های تخصصی و مورد نیاز در این خصوص در حوزه علمیه برگزار خواهد شد.

گفتنی است کمیته مساجد از کمیته های فعال شورای فرهنگ عمومی شوشتر برای ساماندهی امور مساجد تشکیل شده است و حدود سه سال به طور مستمر فعالیت داشته است و مصوبات جلساتش با نظر امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی اجرایی می شود.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: