سه شنبه 7 شهريور 96 - 21:59
کد خبر: 14151

رئیس شورای شهر شرافت:
سرمایه گذاران را برای حضور در شهر شرافت حمایت قاطع می کنیم

رئیس شورای شهر شرافت گفت: از سرمایه گذاران برای حضور در شهر شرافت و سرمایه گذاری در این شهر حمایت قاطع می کنیم و شورای شهر در این زمینه همنظر هستند.

به گزارش شوشترنامه، مهندس میثم داودی شامگاه سه‌شنبه با حضور در دفتر شوشترنامه اظهار کرد: شهر شرافت نیازمند حمایت و توجه ویژه است، این شهر نیاز دارد که مسئولان برای رفع نیازهایش به آن توجه شایسته و بایسته‌ای داشته باشند.

وی افزود: شهر شرافت 15 هزار نفر جمعیت دارد، این شهرکمبودهای زیادی دارد که این کمبودها باعث شده تا مشکلات زیادی برای مردم بوجود آید.

وی عنوان کرد: از نظر عمرانی شهر شرافت از قافله توسعه عقب‌افتاده است، در سال‌های گذشته کارهایی انجام‌شده است ولی این اقدامات در حد انتظار و شأن مردم این شهر نبوده‌اند.

داودی با اشاره به شرایط زیباسازی شهر شرافت افزود: شهر شرافت نیاز دارد در مقوله زیباسازی و عمرانی شاهد اقداماتی سریع و زیربنایی باشد و انتظار داریم در این زمینه اقداماتی در دستور کار قرار گیرد.

وی به معضل آب‌های سطحی در این شهر اشاره کرد و گفت: پس از 10 سال که از شهر شدن شرافت می گذرد، هنوز در دفع آب‌های سطحی در این شهر مشکل داریم و در زمستان دانش آموزان برای رسیدن به مدارس خود با مشکلات زیادی مواجه هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر شرافت افزود: پس از 10 سال از شهر شدن شرافت می‌گذرد هنوز خیابان‌ها و کوچه‌هایی وجود دارند که آسفالت نیستند و حتی از این بدتر کوچه‌ها و خیابان‌هایی هستند که منازل آنها فاقد برق هستند، مسئولان در این زمینه اقداماتی را در دستور کار قرار دهند.

وی تاکید کرد: شهر شرافت توانمندی‌های زیادی در بخش فضای سبز دارد ولی سرانه فضای سبز در این شهر حداقل است، باید برای توسعه فضای سبز این شهر با توجه به طرح‌های زیبا اقدام کرد، حتی همین فضای سبز موجود نیز با بی مهری مواجه شده است و در آبیاری و تنظیف مشکل دارد.

داودی عنوان کرد: شهر شرافت در بخش مسکن مهر مشکلات زیادی دارد، خیابان‌هایی در این بخش از شهر فاقد برق هستند ولی مردم با بی برقی در منازل حضور یافته‌اند زیرا مشکل زیادی برای اسکان وجود دارد و مردم مجبور به تحمل این مشکلات هستند.

وی گفت: در مسکن مهر شهر شرافت کوچه‌ها فاقد آسفالت است، برخی از خیابان‌ها برق ندارد و امکانات مناسبی برای اسکان در این بخش فراهم نشده است و شهرداری شرافت بضاعت تأمین این امکانات را ندارد.

وی با انتقاد از طرح مسکن مهر در این شهر گفت: منازل در این مسکن مهر به‌صورت ویلایی ساخته‌شده‌اند، در این شهر هنوز متقاضیان زیادی برای مسکن وجود دارد ولی مسکنی وجود ندارد که در اختیاری مردم قرار گیرد.

داودی با اشاره به اینکه شهرداری شرافت هنوز در بخش ماشین‌آلات مشکلات زیادی دارد افزود: هنوز جمع‌آوری زباله در شهر شرافت به‌صورت سنتی انجام می‌شود و در این بخش شهر شرافت تنها نام شهر را به یدک می‌کشد.

رئیس شورای شهر شرافت افزود: شهر شرافت در حمل‌ونقل عمومی نیز مشکل دارد، جانمایی ایستگاه‌های تاکسی در شهر شوشتر برای مردم در این شهر مشکل ایجاد کرده است و ایستگاه‌ها هم درشان مردم نیست از شهرداری شوشتر می‌خواهیم در این زمینه اقداماتی را در دستور کار قرارداد.

وی با اشاره به مشکلاتی که در بخش ساخت‌وساز در شهر شرافت وجود دارد، عنوان کرد: هنوز پس از 10 سال از تبدیل‌شدن شرافت به شهر می‌گذرد و طرح جامع این شهر ابلاغ نشده است، همه منتظر اظهارنظر درباره مسیر آزادراه هستند، از نماینده محترم شوشتر در مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم این معضل مردم شهر شرافت را پیگیری کنند تا طرح جامع این شهر ابلاغ شود و مردم از بلاتکلیفی خارج شوند.

وی با اشاره به مشکل برق در این شهر گفت: فاز دو و سه شهر شرافت فاقد برق است همه‌روزه از سوی مردم مراجعاتی در این زمینه وجود دارد ولی اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

رئیس شورای شهر شرافت عنوان کرد: ازنظر بهداشت و درمان در شهر شرافت مشکلات زیادی وجود دارد، مردم برای سرماخوردگی ساده باید به شهر شوشتر مراجعه کنند و می‌توان این مشکل را با بیمارستان، کلنیک شبانه‌روزی، شعبه‌ای از بیمه تامین اجتماعی و... حل کرد، یک درمانگاه در این شهر ساخته‌شده است که ازنظر جانمایی مشکل دارد و مردم برای حضور در درمانگاه با مشکلاتی مواجه هستند.

وی افزود: اگر در شهر شرافت اورژانس جاده‌ای وجود داشت می‌توانستیم از تلفات جاده‌ای و مشکلاتی که در این شهر به‌واسطه کمبود امکانات به وجود می‌آید جلوگیری کرد، در این زمینه شهر شرافت نیاز فوری دارد زیرا در کنار این شهر اتفاقات زیادی رخ می‌دهد که می‌توان با استقرار یک اورژانس جاده‌ای مشکلات را در این شهر به حداقل کاهش داد.

وی به درامدهای شهرداری شرافت اشاره کرد و گفت: درامدهای شهرداری شرافت بسیار کم است، کمک‌های ارزش‌افزوده در این شهر تنها برای امور جاری و حقوق استفاده می‌شود، در سال‌های گذشته صدور پروانه فعالیت اصناف در اختیار شهرداری بود که این درآمدی برای این شهر به شمار می‌آمد که آن‌هم از شهرداری گرفته شد و به اصناف شوشتر واگذار شد.

داودی با اشاره به اینکه شهر شرافت نیازمند کتابخانه عمومی است، افزود: شهر شرافت با داشتن رتبه‌های تک‌رقمی در کنکور هنوز سالن مطالعه و کتابخانه عمومی ندارد، مردم و دانش آموزان در این شهر برای مطالعه باید به شهر شوشتر مراجعه کنند.

وی به سرانه کم ورزشی این شهر اشاره کرد و گفت: سرانه ورزشی در شهر شرافت بسیار کم است از مسئولان در شهرستان شوشتر درخواست داریم که سرمایه‌گذاران را به این شهر هدایت کنند، تا با سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف گامی در راستای بهبود وضعیت این شهر برداشته شود.

این مقام مسئول تأکید کرد: شورای اسلامی شهر شرافت، همه همکاری‌های لازم را با سرمایه‌گذاران برای حضور در این شهر می‌کند و از آن‌ها به احسن وجه حمایت خواهد کرد.

وی درباره انتخاب شهردار شرافت گفت: ما در قبال رأی مردم مسئول هستیم و می‌کوشیم نخستین وظیفه قانونی خود را که همانا انتخاب شهرداری توانمند است به احسن وجه انجام دهیم و در این زمینه فکر می‌کنم تا دو هفته دیگر نتیجه به مردم اعلام شود.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: