پنجشنبه 12 مرداد 96 - 22:38
کد خبر: 14141

مدیر گروه تئاتر فدک:
«ترانه ای برای آیده» نگاه متفاوت به مقوله جنگ زدگی با درون مایه طنز است

*مدیر گروه تئاتر فدک گفت: تئاتر «ترانه ای برای آیده» نگاهی ویژه به مقوله دفاع مقدس و جنگ زدگی دارد و با درون مایه طنز می کوشد تا شرایط اجتماعی برهه دفاع مقدس را به نمایش بگذارد.

ساسان مددی در گفت و گوی اختصاصی باشوشترنامه اظهار کرد: «ترانه ای برای آیده» تقریبا چهار ماه است توسط گروه تئاتر فدک در شهرستان شوشتر تمرین می شود و زحمات زیادی برای به مرحله نمایش رسیدن این تئاتر کشیده شده است.

وی افزود: این تئاتر به قلم حمیدرضا نعمتی در ژانر کمدی اجتماعی در قالب موضوع دفاع مقدس نگاهی متفاوت و بسیار جالب و طنز آلود به مقوله دفاع مقدس و خانواده های جنگ زده خرمشهر و آبادان دارد، این تئاتر بی شک از کارهایی بی بدیل در حوزه دفاع مقدس است و این ادعا به دلیل متن و درون مایه ویژه آن است.

وی تاکید کرد: این تئاتر داستان خانواده ای جنگ زده جنوبی است که در دفاع مقدس مجبور به ترک خانه خود می شوند و با درون مایه طنز کوشیده شده تا مشکلات و معضلات در این مقوله را به خوبی به تصویر بکشیم.

مددی تاکید کرد: بی شک زبان طنز از بی بدیل ترین شیوه ها در بیان مسائل اجتماعی است و به این دلیل نویسنده از این موضوع بهره برده و بسیار هم در این زمینه موفق بوده است.

وی گفت: اجرای این تئاتر برای بیننده بسیار جالب توجه خواهد بود زیرا این تئاتر علاوه بر درون مایه طنز در پایان بیننده را شگفت زده خواهد کرد، که از گفتن دلیل این مهم خودداری می کنم.

مدیر گروه تئاتر فدک عنوان کرد: این تئاتر با موسیقی محلی بندری و جنوبی اجرا می شود و چهار ماه برای آماده شدن گروه تلاش شده است.

مددی تاکید کرد: به منظور حضور مردم برای دیدن تئاتر و آشتی عمومی با سالن های تئاتر در شهرستان شوشتر هزینه های اجرا و آماده سازی را به صورت شخصی تقبل کرده ایم تا بار دیگر مردم برای حضور در سالن ها و دیدن تئاتر اقدام کنند.

این تئاتر از جمعه شب 13 تا سه شنبه 17 مرداد در تالار فرهنگ شوشتر روی صحنه می رود و حضور عموم برای دیدن آن به صورت رایگان آزاد است.

انتهای پیام/

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: