چهارشنبه 11 مرداد 96 - 0:58
کد خبر: 14136

برای نهمین سال متوالی؛
خدام حرم رضوی صبح پنج شنبه میهمان مردم شوشتر می شوند

*برای نهمین سال متوالی خدام حرم رضوی برای برگزاری جشن زیر سایه خورشید به شهرستان دارالمومنین شوشتر سفر می کنند.

به گزارش شوشترنامه، مدیر موسسه مرکز علوم قرآن و حدیث رضوی و مهدالرضا شوشتر در نشست خبری که شامگاه سه شنبه در این مرکز فرهنگی برگزار شد، اظهار کرد: برای نهمین سال متوالی خدام حرم رضوی به صورت ویژه به شهرستان شوشتر سفر می کنند تا در مراسمات در نظر گرفته به مناسب میلاد امام رضا(ع) شرکت کنند و جشن بزرگ زیر سایه خورشید را برگزار کنند.

علیرضا شاکریان افزود: خدام رضوی به شهرستان شوشتر از شامگاه چهارشنبه وارد می شوند برای برگزاری برنامه جشن شهرستان گتوند به این شهر عزیمت می کنند و در برنامه ویژه ای که به مناسبت میلاد امام رضا(ع) ترتیب داده شده است شرکت می کنند.

وی عنوان کرد: نخستین برنامه در نظر گرفته شده برای خدام حرم رضوی در شوشتر بازدید صبح روز پنج شنبه پس از صرف صبحانه در یکی از آثار تاریخی شهرستان حضور در زندان مرکزی شهر است و در این ندامتگاه برنامه فرهنگی برگزار می کنند.

وی خاطر نشان کرد: پس از حضور در زندان شوشتر برنامه رسمی استقبال مردم شهرستان از این خدام در سالن فرهنگ شوشتر راس ساعت 10 صبح برگزار می شود و مردم شهرستان در این مراسم حضوری پررنگ خواهند داشت.

شاکریان گفت: پس از مراسم تالار فرهنگ شوشتر قرار است با حضور در سرای افضل نمایشگاه عکس یکی از عکاسان شهرستان با محوریت تصاویر حرم رضوی افتتاح می شود و سپس برای برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر در یکی از مساجد حضور خواهیم داشت.

وی با اشاره به برنامه عصر روز پنج شنبه خدام رضوی افزود: عصر پنج شنبه قرار است با حضور در بیمارستان های شوشتر از بیماران بستری در این مراکز بهداشتی عیادت شود و بین آنها نمک و نبات متبرک به حرم امام رضا(ع) توزیع می شود.

وی عنوان کرد: پس از مراسم بیمارستان های شوشتر خدام حرم رضوی به شهرک اندیشه خواهند رفت و از ساعت18 تا20 در جشن اهالی این شهرک شرکت می کنند، پس از این مراسم خدام به مسجد ولی عصر می روند تا با امامت حجت الاسلام دکتر سلیمانی امام جمعه شوشتر نمازجماعت مغرب و عشا و سخنرانی و جشن این مسجد شرکت کنند.

مدیر موسسه مرکز علوم قرآن و حدیث رضوی و مهدالرضا شوشتر افزود: برنامه جشن مرکزی زیر سایه خورشید قرار است راس ساعت 22 در امام زاده عبدالله شوشتر برگزار شود و خدام حرم رضوی در این مراسم حضور خواهند داشت، صبح روز جمعه برای برگزاری مراسم دعای ندبه نیز خدام به مسجد مرتضی علی(ع) می روند.

وی تاکید کرد: آخرین برنامه خدام رضوی در شوشتر شرکت در مراسم جشن روستای لنگر است و بعد از آن به اهواز برای عزیمت به مشهد مقدس خواهند رفت.

وی تاکید کرد: امسال شهرستان دزفول برای حضور خدامی که به شوشتر سفر می کنند در مراسمات شهرستان دزفول تقاضاهای زیادی داشتند که به دلیل ترافیک زیاد برنامه های در نظر گرفته در شوشتر از این مهم معذور بودیم.

شاکریان عنوان کرد: امسال هماهنگی های انجام شده در فرمانداری شهرستان شوشتر برای برگزاری این مراسم بسیار عالی بوده است و شورای اداری شهرستان در این زمینه با ارسال صورتجلسه به ادارات بر همکاری در برگزاری این مراسمات تاکید داشته که جا دارد از فرماندار شهرستان شوشتر جناب دکتر سمالی و معاون محترمشان تشکر کنم.

وی گفت: شورای فرهنگ عمومی با محوریت امام جمعه شوشتر نیز برای این مراسم جلسه تشکیل داده است و بر حضور و مشارکت دستگاه های فرهنگی در این مراسم سراسر معنوی تاکید کرده که از ریاست این شورا جناب دکتر سلیمانی تشکر می کنم.

وی تاکید کرد: جشن زیر سایه خورشید در هشت سال گذشته در شهرستان شوشتر با شور و استقبال مردم برگزار شده است و حضور و استقبال مردم شوشتر در این مراسم در کشور زبان زد است و هر ساله در استان خوزستان و آستان متبرک قدس رضوی جشن های شوشتر نمونه معرفی می شود.

مدیر موسسه مرکز علوم قرآن و حدیث رضوی و مهدالرضا شوشتر گفت: جشن های زیر سایه خورشید در 31 استان کشور، 285 شهر و 35 کشور خارجی برگزار می شود و در خوزستان نیز در 28 شهر و 13 منطقه اهواز برگزار می شود که می توان ادعا کرد که بزرگترین جشن اهل بیت در کشور به شمار می آید.

وی گفت: مرکز علوم قرآن و حدیث رضوی و مهدالرضا شوشتر از سال87 در شهرستان شوشتر فعالیت خود با به دلیل موقوفه کتابخانه علامه شیخ شوشتری آغاز کرد و به نحوی مرکزیت آستان قدس رضوی در خوزستان نیز به شمار می آید.

شاکریان گفت: در چند سال گذشته با برگزاری کلاس های فرهنگی، قرآنی و... بیش از 20 هزار نفر با این مرکز ارتباط آموزشی داشته اند.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: