يكشنبه 1 مرداد 96 - 23:16
کد خبر: 14131


مسئولان فکری برای عدم حضورشان در شهر کنند/ شایعه کرده اند دارم از شوشتر می روم

*امام جمعه شوشتر گفت: مسئولان فکری به حال عدم حضورشان در سطح شهرستان شوشتر کنند، شایعات زیادی کرده اند که سلیمانی دارد از شوشتر می رود، حالا حالاها من امام جمعه شوشتر هستم.

حجت الاسلام والمسلیمن شکرا... سلیمانی در جلسه شورای اداری شهرستان شوشتر که به مناسبت روز 5مرداد در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار کرد:متاسفانه یکی از مشکلاتی که شوشتر را عقب نگه داشته حضور کم رنگ مسئولان در شهر است که یا باید حضورشان را بیشتر کنند یا این سمت را به شخص دیگری واگذار کنند.

وی افزود: افراد و مسئولان برای حضور کمشان در سطح شهر فکری بکنند، مردم مشکلاتی دارند و این عدم حضور مردم را در تنگنا قرار داده است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شوشترادامه داد:جالب است اگر قرار باشد مقام مافوقی در یک روز تعطیل در شهرستان حضور پیدا کند مدیران همه حضور پیدا می کنند اما وقتی بحث نماز جمعه باشد بعضی از مدیران در 52نمازجمعه سال حتی در یک نماز هم شرکت نمی کنند.

وی عنوان کرد: مسئولان بهانه می آورند که ما در شهر اهواز یا دزفول و یا سایر شهرها نمازجمعه شرکت می کنیم، ولی شما مسئولان نظام در شوشتر هستید، باید در شوشتر باشید تا مردم با دیدن شما و طرح مشکلات خود امیدوار باشند.

وی گفت:اگر شخصی مسئولیتی در شهرستان شوشتر بپذیرد باید در نماز جمعه حضور داشته باشد که مشکلات مردم به وی منتقل شود.

سلیمانی خاطر نشان کرد: اگر مسئولی در نمازجمعه حضور نیابد، ما پیگیری مشکلات مردم را متوقف نمی کنیم، ابتدا مقام مافوق در استان و کشور و سپس اگر به نتیجه نرسیدیم به مردم در خطبه ها منتقل می کنیم تا مردم بدانند که مشکلاتشان را می دانیم.

رئیس شورای فرهنگی عمومی شهرستان شوشتر ضمن اعلام اینکه شورای فرهنگی عمومی شهرستان شوشتر در استان خوزستان برای چهارمین سال متوالی مقام نخست را کسب کرده است، افزود: مسئولی که در نمازجمعه شرکت نمی کند از ما انتظار کمک نداشته باشد.

وی گفت: اگر از من برای مسئولان شهرستان بپرسند و نظر م را بخواهند، بی شک شرکت در نمازجمعه، مراسمات انقلابی شاخص است و در این زمینه اظهار نظر صریح خواهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه برخی جریان های فکری در کشور و شهرستان در حال تخریب هستند، عنوان کرد: به این دوستان، البته اطلاق دوست تنها به دلیل تشریفات است، عنوان می کنم که توبه کنند، منتظر برخی مسائل هستم بزودی درباره این جریان های فکری مسائلی را مطرح می کنم.

امام جمعه شهرستان شوشتر با اشاره به برخی شایعات افزود: برخی هم شایعه می کنند که سلیمانی می خواهد برورد، خیال همه را راحت کنم، من حالا حالاها هستم دوستان فکری به حال خود بکنند و از رفتارشان توبه کنند.

وی تاکید کرد: مسئولیت هایی برعهده نهاد نمازجمعه گذاشته شده است، این مسئولیت ها را پیگیری می کنیم، اگر مسئولی برای مثلا موکب اربعین شهرستان شوشتر کمک کرد و ما برای اینکه این موکب خوب برگزار شود آمدیم وسط میدان کسی فکر نکند و نگوید که به امام جمعه کمک کردیم خیر به موکب کمک شده است.

سلیمانی با عنوان اینکه روایات زیادی درباره نمازجمعه وجود دارد، گفت: کسی حتی نمی تواند به دلیل قبول نداشتن امام جمعه نمازجمعه را ترک کند و این مسئله در روایات وجود دارد.

انتهای پیام/

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: