جمعه 30 تير 96 - 20:21
کد خبر: 14128


عمل ساکروکولپوپکسی برای اولین بار در شوشتر انجام شد

* معاون درمان دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت:این عمل برای اولین بار در شوشتر در این سطح زیر نظر خانم دکتر نیل مهرداد، متخصص زنان و استاد و عضو هیئت علمی تهران وبه دست متخصصین بیمارستان الهادی دانشکده علوم پزشکی شوشتر انجام شد.

 معاون درمان دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت:این عمل برای اولین بار در شوشتر در این سطح زیر نظر خانم دکتر نیل مهرداد، متخصص زنان  و استاد و عضو هیئت علمی تهران وبه دست متخصصین بیمارستان الهادی دانشکده علوم پزشکی شوشتر انجام شد.

صغری گنج افزود : در این عمل که درمان افتادگی رحم در زنان است به جهت های ریسک بودن و نزدیکی شریانهای اصلی به موضع عمل، نیاز به نظارت متخصص این عمل بود که با هماهنگی های انجام شده دانشکده علوم پزشکی شوشتر از خانم دکتر نیل مهرداد دعوت شد تا ضمن اجرای این عمل آموزش در این زمینه را نیز برعهده بگیرند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه این عمل موفقیت آمیز بود،  وامروز  دوبیمار دیگرهم تحت این عمل جراحی قرار می گیرند .

خانم دکتر نیل مهرداد متخصصی که از تهران برای اجرای این عمل جراحی به شوشتر آمده بود در این زمینه گفت: امکانات انجام این عمل در شوشتر وجود دارد واز نظر تجهیزات هیچگونه کم وکسری وجود ندارد.

وی در ادامه اظهار داشت فقط نیاز به تجربه است که این امکان برای متخصصین شوشتر فراهم شده است و می توان این عمل را در شوشتر انجام داد.

متخصص زنان و زایمان و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به مدت زمان این عمل جراحی تاکید کرد: این عمل جراحی یک ساعت وقت نیاز دارد و با ایم روش اجرای عمل احتمال بازگشتن و عود مشکل تقریبا به صفر درصد کاهش می یابد.

سرکار خانم دکتر کاشی متخصص زنان وخانم دکتر قاضی متخصص زنان وزایمان خانم دکتر لطیفی وخانم دکتر هدایتی، عضو تیم انجام دهنده این عمل بودند.

خانم دکتر کاشی از پزشکان مجرب زنان و زایمان شوشتر در این زمینه گفت: امیدوارم این گونه اعمال جراحی در شوشتر ادامه پیدا کند تا شاهد آن نباشیم که برای انجام چنین عمل هایی شهروندان به شهرهای اطراف مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: استفاده از تجارب پزشکان سایر دانشکده ها در شوشتر می تواند روند خدمات دهی به مردم در این شهرستان را به نحو چشم گیری افزایش دهد.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: