سه شنبه 27 تير 96 - 12:47
کد خبر: 14120


اعطای تسهیلات کم بهره به هنرمندان صنعتگر دزفول

*رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دزفول گفت: در راستای حمایت از صنعتگران فعال در بخش صنایع دستی این شهرستان پرداخت تسهیلات کم بهره به آنان با همکاری صندوق کار آفرین امید آغاز شده است.

حجت اله آریایی نیا در خصوص برنامه های این اداره برای حمایت از صنایع دستی دزفول افزود: به منظور بهره مندی صنعتگران دزفول از تسهیلات کم بهره از ابتدای امسال تاکنون برای 21 نفر از صنعتگران فعال این شهرستان 

با هماهنگی معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خوزستان تشکیل پرونده شده است.

وی افزود:در همین راستا نیز 20 نفر از صنعتگران نمونه شهرستان دزفول با هدف حمایت از آنان و فعال کردن کارگاه تولید صنایع دستی برای دریافت تسهیلات کم بهره به صندوق کار آفرین امید معرفی شدند. 

رئییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دزفول همچنین از پیگیری برای راه اندازی سه کارگاه کوچک تولید صنایع دستی در منطقه گردشگری لیوس با همکاری صنعتگران بومی خبر داد و گفت: این کارگاه ها با هدف حمایت از هنرمندان صنعتگر و جلوگیری از فراموش شدن صنایع بومی محلی با همکاری معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خوزستان در دست راه اندازی است.

آریایی نیا همچنین از برگزاری کلاس صنایع دستی برای بیش از 100 نفر از صنعتگران دزفول و شهرهای اطراف برای صدور کارت صنعتگر ، شناسایی و سامان دهی آنان خبر داد و گفت:دوره های آموزش صنایع دستی در رشته های مختلف بومی محلی با همکاری اداره بهزیستی و اداره زندان ها با هدف معرفی و اشتغال زایی مددجویان زیر پوشش بهزیستی و نیز زندانیان برگزار شد که مورد استقبال هنرجویان قرار گرفت.

افزون بر 2 هزار شهروند دزفولی با تولید صنایع دستی برای خود اشتغالزایی کرده اند.

بیش از 20 کارگاه صنایع دستی در دزفول فعال است که از این تعداد چهار کارگاه در شهر دزفول و 2 کارگاه در بخش شهیون و مابقی در دیگر مناطق شهرستان دایر هستند که با تولید صنایع دستی زیبا و منحصر بفرد مورد استقبال مردم بومی و گردشگران قرار گرفته اند.

بیش از 100 نوع صنایع دستی در دزفول تولید می شود.

صنایع دستی دزفول شامل 50 تا 60 شاخه اصلی و بیش از 100 زیرشاخه است که توسط هنرمندان دزفولی تولید می شوند.

تاکنون خراطی دزفول به ثبت جهانی رسیده است.

در گذشته نه چندان دور بیش از 500 کارگاه تولید 100 نوع صنایع دستی در دزفول فعال بوده است.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: