شنبه 10 تير 96 - 8:29
کد خبر: 14106

رئیس اداره آموزش و پرورش شوشتر خبر داد:
وضعیت بحرانی نیروی انسانی آموزش و پرورش در شوشتر

*رئیس اداره آموزش و پرورش شوشتر از وضعیت نابسامان نیروی انسانی در آموزش و پرورش شوشتر خبر داد و گفت: برای رفع این معضل مهم از ماهها پیش همه ی دستگاه های مربوطه را از شرایط بحرانی نیروی انسانی شوشتر مطلع کرده ایم.

علیرضا معینی در گفت و گویی اختصاصی با شوشترنامه اظهار کرد: در استخدامی های جدید وزارت آموزش و پرورش ، شهرستان شوشتر در قطبی قرار گرفته است که شهرهای گتوند، شوش، اندیمشک و دزفول نیز در آن قرار دارند و مجموعا برای این پنج شهر عملا فقط 74 سهمیه در مقاطع مختلف در نظر گرفته شده است واین در حالی است که فقط در مقطع ابتدایی بدون احتساب بازنشستگان سال جاری و متقاضیان  انتقال ،حدود260 نفر کمبود داریم واگر کل این 74 را به شوشتر اختصاص دهند کمتر از10درصد مشکلات ما برطرف می شود لذا برای رفع این معضل مهم نیاز به عزمی جدی و چاره اندیشی اساسی ازجمله در نظر گرفتن سهمیه خاص استخدامی مانند بعضی مناطق خوزستان که در سالهای اخیر از آن استفاده کرده اند می باشد.

وی افزود: بر اساس  تعداد دانش آموزان  و سطح  مدارک تحصیلی در این شهرها بی شک سهمیه استخدامی شوشتر بیش از 15 تا 20 نفر نمی شود که این تعداد درمقابل کمبود وسیع نیروی انسانی شوشتر واقعا ناچیز است، البته تعدادی هم از شهرهای مجاور از سهمیه استخدامی شوشتر استفاده خواهند کرد که سریعا برای انتقال به شهر خود تقاضای انتقالی دارند که این موضوع هم مزید بر مشکلات می شود.

معینی تاکید کرد: شهرستان شوشتردرحال حاضر در مقاطع مختلف بیش از 750 نفر کمبود نیروی انسانی دارد و بیش از 100 نفر نیز امسال بازنشسته می شوند که این کسری نیروی انسانی مشکلات عدیده ای برای این شهرستان در سال جاری بوجودآورد و در سال آینده آموزشی شرایط  بی شک حادتر خواهد شد.

وی عنوان کرد: کسری نیروی انسانی باعث شده که  برخی  مدیران مدارس علاوه بر کار مدیریت ، در تایم  خودیک کلاس درس را نیزبدون حق الزحمه اداره کنند  که این مسئله هم کیفیت آموزشی را کاهش می دهد و هم وضعیت را برای مدیریت مدرسه مشکل می کند.

وی تاکید کرد: 51 درصد دانش آموزان شوشتر پسر و 49 درصد دختر هستند، ولی نیروی انسانی موجود در مقاطع تحصیلی مختلف بر اساس این ترکیب جنسیتی نیست، بعنوان مثال در مدارس ابتدایی می توان از همکاران زن برای تدریس بعضی پایه ها استفاده کرد ولی در مدارس متوسطه این امکان وحود ندارد و به این دلیل برای تامین نیرو در این مراکز با مشکل  بسیار جدی مواجه شده ایم.

وی با اشاره به برخی کاستی های نیروی انسانی در شوشتر گفت:در شوشتر 27 دبیرستان متوسطه  اول پسرانه وجود دارد که این دبیرستان ها هرکدام به یک مشاور نیاز دارند در حالی که بجای 27 مشاور ما تنها هفت مشاور داریم، که تعدادی از آنها هم در سال جاری بازنشسته می شوند.

وی بیشترین کسری را در بخش ابتدایی عنوان کرد و گفت: در مقطع ابتدایی 258 نیرو کسری داریم و فشار کاری وارد شده به همکاران باعث شده تا روند تقاضای بازنشستگی پیش از موعد مخصوصا در بخش خواهران روندی صعودی داشته باشد.

معينى ضمن تشكر از تلاشهاى مجدانه ی مدير كل محترم در جهت بررسى ويژه كمبود نيروى انسانى شهرستان شوشتر از طريق تشكيل جلسات خاص در شوشتر ، اهواز و با حضور استاندار محترم و نماینده ی دلسوز شهرستان بيان كرد  : این مشکلات را در چند نوبت   و در جلسات مختلف با مدیرکل محترم آموزش و پرورش خوزستان ، استاندار محترم، نماینده محترم مردم شریف شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی ، امام جمعه محترم شهرستان ، فرماندار محترم و... مطرح کرده ایم و در این زمینه امیدوار و منتظر گشایشی در امور هستیم.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: