شنبه 17 تير 96 - 8:28
کد خبر: 14105

علیرغم وعده نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس؛
خسارت سیل فروردین 95 هنوز به کشاورزان شوشتر پرداخت نشده است

*پس از گذشت بیش از یک سال از وقوع سیل شعیبیه شوشتر و قول های مکرر نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی به منظور تامین اعتبار پرداخت خسارت های این سیل مشخص شد که خسارت سیل فروردین 95 هنوز به کشاورزان و دامداران شعیبیه شوشتر پرداخت نشده است و کشاورزان همچنان در انتظار جبران خسارت هستند.

پس از گذشت بیش از یک سال از وقوع سیل شعیبیه شوشتر و قول های مکرر نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی به منظور تامین اعتبار پرداخت خسارت های این سیل مشخص شد که خسارت سیل فروردین 95 هنوز به کشاورزان و دامداران شعیبیه شوشتر پرداخت نشده است و کشاورزان همچنان در انتظار جبران خسارت هستند.

دبیر نظام صنفی کشاورزی شوشتر با اشاره به خسارت‌های زیاد سیل فروردین‌ماه سال 95 بر بخش کشاورزی شوشتر گفت: خسارت این سیل هنوز به کشاورزان و دامداران شعیبیه شوشتر پرداخت نشده است.

عادل سلیمانی‌نسب اظهار کرد: با گذشت بیش از یک‌سال از سیل ویرانگر فروردین ‌اه سال 95 که خسارت‌های زیادی را به کشاورزان و دامداران شعیبیه شوشتر وارد کرد، متاسفانه تا به حال یک ریال بابت جبران آن‌همه خسارت وارده به محصول کشاورزان، تاسیسات، کانال‌های آبرسانی و دام‌های تلف‌شده، پرداخت نشده و وعده‌های مسئولان در ایام سیل به سیل‌زدگان مبنی بر جبران خسارت‌های آنان عملی نشده است و کشاورزان همچنان در انتظار جبران خسارت هستند.

وی افزود: در سال زراعی گذشته، کشاورزان با قرض کردن و وام گرفتن و با کمترین حمایتی اقدام به خرید بذر و کود و سم آن هم به‌طور نسیه و با قیمت گزاف کردند تا زمین‌های خود را کشت کنند و اکنون با بدهی روبرو شده و بدهی‌های سال قبل هم به آن اضافه شده است.

دبیر نظام صنفی کشاورزی شوشتر گفت: کشاورزان همچنان به قول‌های مسئولان در خصوص پرداخت غرامت سیل، امیدوارند و چشم انتظار هستند.

سلیمانی‌نسب گفت: انتظار داریم مسئولان ستاد بحران و سازمان جهاد کشاورزی هرچه سریع‌تر اقدامی در خصوص جبران خسارات وارده به کشاورزان انجام دهند تا بیش از این کشاورزان متحمل ضرر و زیان نشوند.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: