دوشنبه 12 تير 96 - 8:21
کد خبر: 14100


سوت ناکوک قطار در ايستگاه شوشتر

*در روزهای گذشته قطاري با دو واگن و يك لوكوموتيو وارد ايستگاه شوشتر شد و از سوي نماينده شوشتر مورد استقبال قرار گرفت، به دليل عدم اطلاع به خبرنگاران ارباب جراید از حضور در اين مراسم بي اطلاع بودند؛ به اين دليل خبرنگاران دير به اين مراسم رسيدند، زماني كه همه رفته بودند.

شاید این اتفاق به دلیل آن رخ داده باشد که بتوان اتفاقات بعدی را در انتشار اخبار از این واقعه مدیریت کرد، ولی این تنها یک فرضیه بدبینانه است.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی که تنها مسئول حاضر در مراسم استقبال از قطار در ایستگاه شوشتر بوده است در این زمینه در گفت و گویی با خبرنگار شوشترنامه اظهار کرد: ریل شوشتر و سینی دوار ایستگاه آن دوبار تست شده است و تست های انجام شده موفقیت آمیز بوده است.

سهراب گیلانی افزود: در تیر95 با مدیر عامل راه آهن کشور صحبت کردم و ایشان مشکل نبود سینی دوار، غیراستاندارد بودن سکوی سینی دوار، نبود ریل انحرافی در این ایستگاه را مطرح کردند و از همان روز برای رفع مشکل این ایستگاه فعالیت خود را آغاز کردم.

وی افزود: برای رفع مشکل این ایستگاه 50 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و همه مشکلات برطرف شده است، این سنی دوار تست های لازم را پشت سرگذاشته و الان تحویل راه آهن جنوب شده است.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در مراسم ضیافت افطار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس شورای اسلامی گلایه ها و نگرانی های خود را به وزیر راه و شهرسازی منتقل کردم و قرار شد که تا پیش از اتمام ماه رمضان این مسئله برطرف شود که شاهد راه اندازی راه آهن و حضور قطار در روزهای زوج هستید.

وی گفت: در مذاکرات با وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده ام که باید رفتارهای خود را در خدمات دهی به مردم اصلاح کنید، باید از واگن های زیبا، راحت و مجهز استفاده کنید و برای جذب مشتری تبلیغ های گسترده را در دستور کار قرار دهید.

گیلانی خاطر نشان کرد: ایستگاه راه آهن شوشتر می تواند شش شهر استان خوزستان را به صورت کامل تحت پوشش قرار دهد و به این دلیل باید برای تقویت این ایستگاه تلاش کرد.

وی با تاکید بر اینکه دیگر بهانه ای برای قطع خدمات به مردم وجود ندارد، گفت: همه بهانه ای موجود از شرکت رجا گرفته شده است و بهانه ای برای قطع خدمات رسانی وجود ندارد، ولی این شرکت قدری نگران تامین مسافر را از مبدا شوشتر دارد.

بر اساس اطلاعات كسب شده توسط خبرنگار شوشترنامه، قطار وارد شد به ایستگاه شوشتر در روز راه اندازی متعلق به شركت «مهتاب» از شركت هاي بخش خصوصي زير نظر رجا «راه آهن جمهوري اسلامي» است كه قرار بود تا پايان ماه جاري يك روز در ميان به شوشتر بيايد.

بر اساس مصاحبه انجام شده با عوامل مستقر در ایستگاه راه آهن شوشتر ادامه دار شدن تردد قطار به شوشتر منوط به دستور مقامات عالي رتبه شركت رجاست که هنوز در این زمینه دستوری صادر نشده است، ورود قطار به ایستگاه راه آهن شوشتر تنها در روز راه اندازی متوقف ماند و دیگر سوتی در ایستگاه شوشتر شنیده نشد، حتی سوتی ناکوک.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: