يكشنبه 11 تير 96 - 8:19
کد خبر: 14099


سرنوشت نامعلوم شرکت ماهی کارون شوشتر

شاید از ماه ها پیش این وضعیت قابل پیش بینی بود، وقتی نماینده شوشتر و گتوند و بی مهابا با مدیر عامل بانک کشاورزی در باب کشت و صنعت کارون درگیر شد، درگیری که به ظاهر برای رفع مشکلات کشت و صنعت کارون بوده است و تاکنون پس از گذشت 8 ماه هنوز هیچ نتیجه ای برای جوانان شوشتری در بر نداشته و امیدی نیست که داشته باشد.

شاید از ماه ها پیش این وضعیت قابل پیش بینی بود، وقتی نماینده شوشتر و گتوند و بی مهابا با مدیر عامل بانک کشاورزی در باب کشت و صنعت کارون درگیر شد، درگیری که به ظاهر برای رفع مشکلات کشت و صنعت کارون بوده است و تاکنون پس از گذشت 8 ماه هنوز هیچ نتیجه ای برای جوانان شوشتری در بر نداشته و امیدی نیست که داشته باشد.

بازی که نه نتیجه مشخص دارد، نه سود و زیان مشخص، البته بسیاری بر این باورند که زیان این بازی بسیار چشم گیر و البته سودی بسیار ناچیز دارد. به یکباره با استناد به مصوبه ای دال بر اینکه بانک ها نمی توانند شرکت داری کنند، شرکت مالی کارون شوشتر با 920 هکتار زمین برای واگذاری مزایده شد، مزایده ای با قیمتی بسیار ناچیز.

هر مطلعی از دارایی های این شرکت می داند که 920 هکتار زمین حاصلخیز و آماده پرورش ماهی با دارا بودن حوضچه های ماهی، تاسیسات و زیرساخت های لازم، کانال کشی برای تامین آب کافی و.... هرچقدر قیمت گذاری شود مطمئنا بیش از 53 میلیارد تومان می ارزد، ولی سرمایه گذاری این مزایده را با این رقم برنده شد.

مقرر شده است که تنها 30 درصد این مبلغ به صورت نقد و مابقی آن به صورت اقساط 36 ماهه به بانک کشاورزی پرداخت شود. کارکنان 100 نفری شرکت ماهی کارون شوشتر با اطلاع از این معامله از ادامه کاری مبهم خود در این شرکت بیم داشته و دست به اعتراض زدند.

سرنوشتی که مشخص نیست پگونه رقم می خورد و این کارگران که همه هم قرارداد یکساله دارند پس از اتمام قرارداد در این شرکت باقی می مانند یا خیر، ولی آنچه در پیگیری های شوشترنامه مشخص شد این است که در قرارداد منعقد شده هیچ الزامی برای به کارگیری نیروهای موجود در این شرکت وجود ندارد و اختیار به سرمایه گذار سپرده شده است.

در این زمینه مدیر عامل شرکت ماهی کارون شوشتر در گفت و گویی با شوشترنامه اظهار کرد: شركت ماهي كارون سال قبل يكهزار و ٦٠٠تن ماهي توليد كرده است كه در مقايسه با سال قبل ٤٠درصد افزايش توليد را شاهد بوده ايم

مهندس ابراهیم تقی پور افزود: شركت ماهي كارون مي تواند سالي ٢هزار و ٥٠٠تن ماهي توليد كند و اين ركورد بسيار ساده قابل دسترسي است

وی عنوان کرد: در حال حاضر شركت ماهي كارون ١٠٠پرسنل دارد و درباره ادامه اشتغال مجدد این افراد پس از واگذاری با مدير عامل كشت و صنعت و خريدار مذاكره كرده ام.

تقی پور عنوان کرد: مدير عامل كشت و صنعت کارون قول داده است از اين نيروها در شركت ماهي كارون استفاده شود و سرمايه گذار هم عنوان داشته كه قصد انقطاع همكاري با این کارگران وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: معتقدم که این شرکت در طول سال به طور کاملا عادی که به فعالیت های خود ادامه دهد می تواند سالی 2 هزار و 500 تن ماهی تولید کند؛ برخی از استخرهای پرورش ماهی این شرکت توانایی تولید 8 تن ماهی در هکتار را هم دارند.

شركت ماهي كارون با مساحت٩٢٠ هكتار زمین دارد که از این میزان 460 هکتار حوضچه پرورش ماهی هستند، این شرکت با قیمت 53 میلیارد تومان در مزایده ای به بخش خصوصی واگذار شده است.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 1   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 2  
کارون
1
پاسخ
0
دوشنبه 12 تير96
شما ساده هستین یا خودتونو زدین به سادگی اقای محترم مدیرعامل ماهی کارون دست راست نماینده شهر بوده ریس ستاد انتخاباتیش بوده با همین رانتم مدیرعامل شد بعد چطوو وقتی این میتونه یکی رو مدیر عامل کنه اما نمیتونه از فروشش جلوگیری کنه چطور در دوره های قبل به فروش نرفت چطور بعد مدیرعاملی جدید و نماینده جدید بفروش رفت لطفا جاپ کنید یا به سوالات پاسخ بدید
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: