سه شنبه 16 خرداد 96 - 9:34
کد خبر: 14087


دومین جلسه شورای ساماندهی رسانه های شوشتر برگزار شد

*دومین جلسه شورای سامان دهی رسانه های شهرستان شوشتر با حضور اکثریت اعضا در دفتر شوشترنامه تشکیل جلسه داد و مصوباتی برای بهبود وضعیت رسانه های شوشتر نیز به تصویب رسید.

دومین جلسه شورای سامان دهی رسانه های شهرستان شوشتر با حضور کورش حاجی پور(نماینده سرپرستی ها و رسانه ملی در شهرستان شوشتر)، جهانگیر ترکستانی(خبرنگار با سابقه شوشتر)، بهنام پریچه(مدیر مسئول رسانه رسمی خوزپرس و سردبیر رسانه رسمی سفیر شوشتر)، محمد موزنی(سردبیر دو هفته نامه راوی شوشتر)، مجتبی نارنج پور(مدیر مسئول رسانه های رسمی پایگاه خبری تحلیلی شوشترنامه، پایگاه خبری تحلیلی خوزنامه، هفته نامه شوشترنامه، و مجله پل هفتم) و مسعود میرزاپور نماینده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوشتر در محل دفتر شوشترنامه برگزار شد، که در این جلسه ایمان صادقی(مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی رسانه نوید همدلی) به دلیل مسافرت غائب بود.

در این جلسه بحث و تبادل نظر زیادی برای ساماندهی آگهی های دولتی و نهادهای شهرستان شوشتر انجام شد و دبیر شورا برای رفع مشکلات موجود در توزیع این نوع آگهی ها موظف به پیگیری شد.

دستور جلسه بعدی این شورا در دومین جلسه بررسی مشکلات رسانه های فاقد مجوز بود که مقرر شد که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوشتر با دعوت این رسانه ها و ترتیب جلسه ای با حضور دبیر شورا برای رفع مشکلات و موانع اخذ مجوز این رسانه ها اقدام کند، فرصد برای این رسانه ها شش ماه تعیین شده است.

با رای اکثریت شورا مقرر شد که برای جلسه آینده شورای (تیرماه) شاخص های خبرنگاران و لیست پیشنهادی برای تدوین لیست خبرنگاران به منظور برگزاری مراسم 17 مرداد ارائه شود و برگزاری مراسم روز خبرنگار توسط این شورا انجام پذیرد.

در این جلسه وظایف نظارت مستقیم بر نحوه توزیع آگهی ها (مناقصه و مزایده و آگهی های دولتی)، پیگیری امور رفاهی خبرنگاران، پیگیری برای رفع مشکلات صنفی خبرنگاران شهرستان، پیگیری برای هماهنگی برنامه 17 مرداد، تلاش برای رفع موانع صدور مجوز رسانه های موجود و در شرف اخذ مجوز، تلاش برای صدور کارت خبرنگاری شهرستان به صورت متحدالشکل و فاخر، برپایی نشست های مطبوعاتی مسئولان در شهرستان به صورت منظم، پیگیری برای برگزاری دوره های حرفه ای روزنامه نگاری، تلاش در راستای بهبود جایگاه خبرنگاران شهرستان شوشتر، سامان دهی به امور رسانه ها و تفکیک میان رسانه های مجوزدار و فاقد مجوز به دبیر سپرده شد.

به منظور رفع هرگونه برداشت از جلسات اطلاع رسانی متحد از این جلسات انجام می شود و بر این اساس بهنام پریچه به عنوان سخنگوی این شورا انتخاب شد.

بر اساس این گزارش شورای ساماندهی رسانه های شوشتر از اردیبهشت ماه سال جاری با حضور رسانه های این شهرستان نسختین بار در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تشکیل جلسه داد و رسما کار خود را آغاز کرد. در نخستین جلسه این شورا مجتبی نارنج پور به عنوان دبیر این شورا تعیین شد. 

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: