يكشنبه 7 خرداد 96 - 18:51
کد خبر: 14070

مدیر جدید آبفا شوشتر:
برای جمع آوری فاضلاب های جاری در رودخانه تلاش می کنم

*مدیر جدید آبفا شوشتر گفت: برای جمع آوری فاضلاب های جاری در رودخانه های شهرستان شوشتر تلاش می کنم و در این باره اعتبار ملی در نظر گرفته شده است.

احمد حسن زاده در نخستین روز کاری خود در گفت و گوی اختصاصی با شوشترنامه اظهار کرد: برای اجرای طرح فاضلاب شهرستان شوشتر تلاش می کنم.

وی افزود: در این زمینه قول پیگیری می دهم و تلاش می کنم مسئله را دنبال کنم، باید اعتبار این پروژه از محل اوراق مشارکت تامین و اختصاص یابد.

وی عنوان کرد: در این طرح شهرستان شوشتر در اولویت نخست نیست، ولی در اولویت دوم قرار دارد و باید کوشید تا این اعتبار اختصاص یابد و در اسرع وقت برای اجرایی شدن بخش باقی مانده این طرح اقدام شود.

حسن زاده خاطر نشان کرد: بر اساس برآوردهای اولیه بیش از 50 درصد طرح فاضلاب شوشتر اجرایی شده است و باید کوشید تا بخش دیگر و باقی مانده نیز اجرایی شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب شوشتر تاکید کرد: البته تلاش می کنم تا با اعتبارات داخلی برای اجرای طرح های اضطراری برای رفع مشکلات فاضلاب های هدایت شده به رودخانه گام برداریم.

 

*شبکه فرسوده شهری شوشتر

حسن زاده با اشاره به شبکه فرسوده شهری شوشتر گفت: در سفر رئیس جمهور به خوزستان اعتباری 3 هزار میلیارد ریالی برای شبکه آب فرسوده 16 شهر خوزستان در نظر گرفته شده است و باید کوشید تا در این زمینه اقدامات در اسرع وقت آغاز شود.

وی تاکید کرد: هنوز این اعتبار جاری نشده است و سهم شهرستان شوشتر از این اعتبار مشخص نیست، منتظر هستیم تا این مهم محقق شود و مشکلات اساسی شهر شوشتر در این بخش برطرف گردد.

رئیس اداره آب و فاضلاب شوشتر خاطر نشان کرد: شهرستان شوشتر بیشتر در مرکز شهر دچار مشکل فرسودگی شبکه است، می کوشیم تا با اعتبارات داخلی موجود نیز برای رفع مشکلات در شهر شوشتر تلاش کنیم.

 

*تامین آب و مشکل افت فشار

حسن زاده با اشاره به مشکلات افت فشار آب در شوشتر عنوان کرد: شهرستان شوشتر نیازمند توجه ویژه در بخش تامین آب است، باید مشخص شود که در ذخیره سازی مشکل داریم یا تامین آب، در این زمینه اقدامات لازم را در دستور کار قرار خواهم داد.

وی گفت: تامین آب از وظایف سازمان آب و برق خوزستان است، به این دلیل می کوشیم اگر در بخش ذخیره سازی مشکل داریم اقدام کنیم تا برای راه اندازی مخاذن بالاتر از دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر(که در ماه های گذشته برای این منظور زحمات زیادی کشیده شده است) اقدام شود.

وی تاکید کرد: اگر در تولید آب مشکل وجود دارد که می کوشیم تا با رایزنی با سازمان آب و برق در حفر چاه های جدید اقدام شود، این مهم نیاز کارشناسی و بررسی دارد.

شوشترنامه از زحمات مهندس علیرضا بنیادی رئیس سابق اداره آب و فاضلاب شوشتر که در شهرستان اندیمشک مشغول به کار شده است آرزوی موفقیت داشته و از صمیم قلب برای موفقیت مهندس احمد حسن زاده آرزوی توفیق دارد.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: