يكشنبه 7 خرداد 96 - 12:17
کد خبر: 14069

به دلیل گرمای شدید خوزستان؛
سرای افضل شوشتر در حال تعطیلی است/ مدیر کل میراث فرهنگی به جای حمایت از سرمایه گذار تیشه به ریشه می زند

*پس از آنکه در ماه های گذشته سراس افضل شوشتر به بخش خصوصی واگذار شد و بسیاری از بازدید کنندگان در نوروز ستا جاری بر این مهم تاکید داشتند که این سرا متحول شده است، شنیده ایم که این سرا در حال تعطیلی است.

به گزارش شوشترنامه، شنیده ها حاکی بر آن است که سرای افضل شوشتر در حال تعطیلی است، این سرای تاریخی که به دوره قاجار اختصاص دارد بازارچه صنایع دستی شوشتر است که به بخش خصوصی واگذار شده است، این بازارچه در دو طبقه فعالیت دارد.

گرمای شدید خوزستان که در روزهای گذشته به مرز 49 درجه رسیده است، با آغاز ماه رمضان مصادف شده و باعث شده تا صنعتگران این بازارچه اقدام به تعطیلی بازار کنند.

پیگیری های این مهم از سوی شوشترنامه به سرمایه گذار بخش خصوصی ختم شد و وی در این زمینه اظهار کرد: دولت نهم و دهم برای مرمت این سرا اقدام کرده است و به صنعتگران این سرا تعدادی کولر اهدا کرد تا بازارچه راه اندازی شود، ولی مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان این کولرها را از شوشتر خارج کرد.

صیادی افزود: تحمل هوای گرم برای مردم در این سرا امکان پذیر نیست و تامین کولر برای غرفه ها نیز در قرارداد سرمایه گذار نیست، به این دلیل صنعتگران به دلیل ناتوانی مالی در خرید کولر اقدام به تعطیلی غرفه های خود کرده اند.

وی تاکید کرد: از دولتمردان تقاضای کمک داریم، تقاضای حمایت از اشتغال و سرمایه گذار، متاسفانه اقدامات انجام شده با این مهم همخوانی ندارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان که در ماه های گذشته بارها و بار ثابت کرده است که برای میراث فرهنگی شوشتر اقدامی شایسته انجام نداده است، تلاش دارد در این روزها که به پایان دوره مدیریتش در این اداره کل نزدیک می شود از همه توان خود برای عقب نگهداشتن شوشتر استفاده کند.

یک ماه پیش در جلسه ای که در استانداری خوزستان برگزار شد و فیلم آن جلسه نیز در کانال شوشترنامه منتشر شد نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس ضمن درگیری لفظی با مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان، وی را «ضد شوشتر» خواند و به این دلیل درگیری لفظی شدیدی بین وی و مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان بوجود آمد.

کولرهای سرای افضل شوشتر از این سرا خارج شده و به اهواز منتقل شده اند و تعداد چهار کولر نیز به قلعه سلاسل شوشتر فرستاده شده است.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: