شنبه 6 خرداد 96 - 13:34
کد خبر: 14064


سه خانه بهداشت روستایی در شوشتر افتتاح شد

*در راستای اجرای طرح محرومیت زدایی و طرح تحول نظام سلامت، در مراسمی خانه های بهداشت جدیدالاحداث ابوعظام، آبگرمک سفلی، ظهیریه با حضور نماینده مردم شهرستانهای شوشتر و گتوند در مجلس، رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر ،جمعی از کارکنان دانشکده واهالی آن روستا ها مورد افتتاح وبهره برداری قرار گرفتند .

به گزارش شوشترنامه، دکتر فرهاد ابول نژادیان اظهار کرد: هر یک از این خانه های بهداشت با مساحت 90متر مربع و با صرف اعتباری بالغ بر 115 میلیون تومان احداث و تجهیز شده اند که کلیه اعتبارات آن توسط دانشکده علوم پزشکی شوشتر تامین وپرداخت شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر عنوان کرد: خانه بهداشت اولین واحد ارائه دهنده خدمات بهداشتی در سطح جامعه است که توسط بهورزان اداره و ارائه خدمت می شود.

وی تاکید کرد: خدمات ارائه شده در خانه های بهداشت شامل کلیه خدمات از قبل و حین از بارداری و پس از زایمان به مادران و مراقبت نوزاد از بدو تولد شامل اندازه گیری قد و وزن مراقبت های ویژه نوزادان از قبیل تغذیه، واکسیناسیون و پیگیری روند رشد نوزاد می باشد.

وی عنوان کرد: از دیگر خدمات ارائه شده در خانه های بهداشت روستایی، مراقبت های ویژه دانش آموزان، جوانان، بزرگسالان و مراقبت های ویژه سالمندی می باشد که بصورت تمام وقت در تمام طول 24 ساعت روز در خدمت اهالی روستا ارائه خدمات می نمایند.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: