جمعه 5 خرداد 96 - 15:29
کد خبر: 14063


یکشنبه آغاز پرداخت پول سپرده گذاران موسسه آرمان(توسعه)

*ادغام تعاونی خوشنام و خوش خدمت اعتباری وحدت(آرمان) با موسسه مالی اعتباری توسعه، نوید این را می داد که جهش چشمگیری در نظام خصوصی بانکداری کشور بوجود آید.

آرمان قربانی یک سوء تفاهم بانکی 

یکشنبه آغاز پرداخت پول سپرده گذاران 

ادغام تعاونی خوشنام و خوش خدمت اعتباری وحدت(آرمان) با موسسه مالی اعتباری توسعه، نوید این را می داد که جهش چشمگیری در نظام خصوصی بانکداری کشور بوجود آید. 

 

چرا که تعاونی اعتباری وحدت (آرمان) یکی از موفق‌ترین موسسات فعال کشور بوده و و در روزگاری که بسیاری از موسسات و تعاونی‌های اعتباری بلاتکلیف، دچار مشکل شده بودند سپرده‌گذاران این تعاونی هیچ مشکلی نداشتند. وحدت در زمان ایجاد مشکلات تعاونی‌ها حتی یک شکایت از سوی سپرده‌گذاران را تجربه نکرد و این نشان از اعتماد سپرده‌گذاران وحدت به مسوولان آن دارد.

 

از سویی دیگر موسسه اعتباری توسعه اولین موسسه اعتباری در کشور است که مجوز فعالیت در کشور را دریافت کرده و یکی از موسسات خوشنام محسوب می‌شود و همه خدمات بانکی از صدور چک تا اتصال به سانتا و شرکت کارگزاری را داراست اخیرا فعالیت توسعه کاهش یافته بود و احیای آن به خون تازه‌ای احتیاج داشت. 

 

از این رو تعاونی اعتباری وحدت به یاری توسعه شتافت تا آرمان جدیدی در نظام بانکداری خصوصی به ثبت برسد. این یکی شدن می بایست در چارچوب نظام بانکی کشور و با طی مراحل قانونی از سوی بانک مرکزی ایران صورت پذیرد. بوروکراسی اداری ادغام این دو موسسه مالی باعث شد تا عملا تزریق نقدینگی به موسسه تازه حیات یافته توسعه با مشکل مواجه شود. مشکلی که متاسفانه برخی از سپرده گذاران تحمل آن را نداشتند و با مراجعه به برخی شعب نتوانستند سود سپرده های خود را برداشت کنند. این مشکل در شرایطی به وجود آمد که سپرده های مردم در موسسه تحت حمایت بانک مرکزی محفوظ و طبق برنامه ریزی به عمل آمده از روز یکشنبه با تزریق ۳۵۰_میلیارد تومان و تا پایان هفته جاری با تزریق ۵۰۰میلیارد تومان پرداخت آنها از سر گرفته می شود.

 

بی شک موسسات آرمان و توسعه هر کدام از اعتبار ویژه ای برخوردار هستند چرا که در طول حیات خود با هیچگونه شکایت حادی از سوی سپرده گذاران روبرو نبوده اند و دارایی این موسسات در کنار نقدینگی شان پیش فرض تاسیس بانک صدر در صد خصوصی ایران را وعده می داد.

 

ارزش املاک این موسسات خوش نام بالغ بر ۲هزار_میلیارد تومان است که صرفا ارزش ریالی هتل_میثاق مشهد پاسخگوی سپرده های مردم لرستان و خوزستان است.

 

نکته ی قابل تامل حفظ خونسردی و آرامش مردم است چرا که بالغ بر یک_هزار_میلیارد تومان تسهیلات به مردم پرداخت شده است و اخلال در نظم شعب عملا اجازه پرداخت اقساط سلب می شود. 

 

از این رو مشتریان باید به ادامه کار شعب اجازه دهند تا فرایند بازگشت خدمت رسانی این شعب به حالت_اول برگردد.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 1  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: