شنبه 23 ارديبهشت 96 - 20:46
کد خبر: 14045

مهندس پرویز سیدی در دفتر شوشترنامه:
مشکل ترافیک شوشتر باید علمی حل شود/ پل مرقد علامه شیخ باید در دستور کار قرار می گرفت/ اعضای شورای شهر را به مناطره دعوت می کنم

*مهندس پرویز سیدی عضو ائتلاف تپش(توسعه، پیشرفت و شکوفایی) دعوت شوشترنامه را پذیرفت و در دفتر این رسانه رسمی حضور پیدا کرد و به سئوالات خبرنگار این پایگاه خبری تحلیلی و هفته نامه شوشترنامه پاسخ داد.

مهندس پرویز سیدی که دانش آموخته رشته معماری است در پروژه های متعددی در شوشتر مشارکت داشته است که از این شمار زیاد می توان به مشارکت در طراحی ساختمان فرهنگسرای مهر و ماه، مشارکت در طراحی و اجرای آرامگاه قیصر امین پور و.... اشاره کرد.

وی درپاسخ به سئوالی درباره اینکه به نظر شما عضو شورای شهر باید چه خصوصیتی داشته باشد، اظهار کرد: به نظر من هسته اصلی شورای اسلامی شهر باید مهندس باشد، مهندس هایی توانمند و کوشا و با تجربه، این مهم بسیار لازم است تا در پروژه ها صاحب نظر باشند و استدلال های غیرفنی و بی اساس به دلیل ناآگاهی باعث اقناع اعضای شورای اسلامی شهر نشود.

سیدی درباره شرایط آسفالت موجود در سطح شهر خاطر نشان کرد: آسفالت انجام می شود ولی استاندارد نیست، آسفالت، زیرسازی، قیرپاشی، دانه بندی و... اگر در هر قسمت قدری کوتاهی شود بی شک آسفالت بی کیفیت و نامطلوبی انجام می شود، این مسئله باید مدنظر باشد که در شرایط کنونی همه شرایط استاندارد در شوشتر لحاظ نمی شود و خود می توانید قاضی پروژه های آسفالت باشید.

وی عنوان کرد: در حوزه فعالیت های عمرانی در حیطه کاری شهرداری تجربه دارم و کلاه سرم نمی رود، به این دلیل توانایی بالایی برای نظارت صحیح برحسن انجام پروژه ها دارم، قدرت چانه زنی زیادی نیز دارم و ارتباط زیادی در استان و کشور دارم.

سیدی عنوان کرد: در شرایط کنونی شوشتر منظر زیبایی ندارد، شوشتر گذشته خوبی داشته است، گذشته ای پرافتخار، ولی ما تنها به گذشته افتخار می کنیم، هیچ چیزی برای افتخار آیندگان نساخته ایم که مردم به آن افتخار کنند، در منطقه گلزار و ساحلی شاهد مناظر بسیار نازیبایی هستیم، مردم از این شرایط ناراضی و متاثر هستند، عدالت در رسیدگی به مناطق شهری لحاظ نشده است.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه در شوشتر ابتدا کارها را انجام می دهند و بعد بررسی می کنند که این کار ممکن است چه تبعاتی داشته باشد، یکی از مشکلات کنونی شورای اسلامی شهر شوشتر عدم شفافیت مالی است، به جد دنبال شفافیت مالی در شهرداری خواهم بود و شش ماهه گزارش عملکرد مالی ارائه می کنم.

سیدی خاطر نشان کرد: عدالت در خدمات دهی به مردم رعایت نشده است، برخی مناطق شهر شوشتر هنوز آسفالت نیست، از نظر تعریف پروژه های عمرانی نیز تنها یک یا دو منطقه تقویت شده است و برخی مناطق در بی توجهی عقب مانده اند.

این مهندس معمار تاکید کرد: در حوزه ورزش شوشتر بر این باور هستم که اعتبارات باید بر اساس اولویت و صحیح توزیع شود، شهرداری شوشتر می تواند در لیگ های کشوری تیم داری کند، این مهم باید با صرف صحیح اعتبارات ورزشی محقق شود، از طرفی شوشتر با داشتن ساحل بسیار زیاد قابلیت اجرای بازی ها و ورزش های ساحلی را دارد، ولی در این مهم عقب مانده ایم.

سیدی گفت: شوشتر ساحل دارد، ولی واقعا این ساحل قابل استفاده است؟ اقدامات انجام شده در ساحل شوشتر اصلا قابل دفاع از نظر فنی نیست، هیچ طراحی نمی تواند اقدامات ساحلی را در شوشتر شایسته بداند.

وی تاکید کرد: ابتدا باید پروژه های به اتمام برسد بعد پروژه ای دیگر اجرا شود، موازی کاری باعث تقلیل توان در اجرا و نظارت می شود، این مهم باید در دستور کار قرار گیرد، مثلا هنوز رواق سازی فاز یک به اتمام نرسیده و رواق ها نورپردازی نشده سراغ فاز سوم و چهارم رفته اند.

این عضو ائتلاف تپش گفت: باید بخش خصوصی توانمند شود، در صورت موفقیت در انتخابات برای گاراج های موجود در خیابان طالقانی شوشتر باید مشارکت ویژه با شهرداری در نظر گرفته شود تا به منظور احداث هایپرمارکت ها و مال های بزرگ اقدام شود.

سیدی گفت: شوشتر نیاز به تغییر نگرش مدیران دارد، در این حوزه باید کوشید تا با مشارکت با بخش خصوصی فعالان این عرصه را تشویق به سرمایه گذاری برای احداث پارکینگ طبقاتی، فروشگاه های بزرگ و... کرد، در این زمینه باید شهرداری با این فعالان همکاری کند و به این حوزه نباید به چشم درآمد نگاه کند.

وی عنوان کرد: شهرداری باید برای راه اندازی بازارچه های شب، بازارچه های روزانه در سطح شهر اقدام کند، شوشتر شهری است که نشاط در آن کم است، باید برای رونق نشاط از برنامه های متعددی بهره برد.

وی با انتقادهایی که به مدیریت شهری در شوشتر داشت تاکید کرد: حاضر هستم در فضایی استاندارد، با هر عضو شورای اسلامی شهر دور چهارم مناظره کنم، مناظره ای صحیح و استاندارد، مردم قضاوت کنند.

این مهندس معمار گفت: در حوزه شهری تعریف پروژه باید قانونی و تخصصی انجام شود، مثلا زیرگذر شوشتر، این پروژه از نظر فنی اصلا توجیه ندارد، در طرح جامع شهر اینجا یک فلکه در نظر گرفته شده است، به جای این پروژه بهتر بود برای کلنگ زنی پروژه پل علامه شیخ بالاتر از مرقد مطهر اقدام می شد، این پروژه می توانست بین الحرمین، گلزار، جاده صاحب الزمان، فرهنگ شهر و کوی و نیرو و... را از بن بست خارج کند، آقایان به صورت احساسی پروژه تعریف کردند و فقط برای اینکه شوشتر از شهر مجاور چیزی کمتر ندارد و زیرگذر می خواهد.

سیدی در پاسخ به سئوالی درباره اینکه شما از سوی عموی خود(مهندس حاج حیدر سیدی) حمایت می شوید و همه در روزهای گذشته شایعه کرده اند که شما متکی به ایشان هستید، عنوان کرد: از تجربه همه در حوزه شهری استفاده می کنم، حاج حیدر سیدی نیز فردی با تجربه 38 ساله در حوزه عمرانی است، از ایشان نیز بهره خواهم برد، ولی متکی به خود هستم، تازه شایعه کرده اند که حاجی می خواهد کاندیدا شود و برای محک انتخابات حضور دارد، ایشان بارها قسم یاد کرده اند که برای انتخابات مجلس شورای اسلامی شهر در حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند نظری ندارند(شاید برای سایر شهرها اقدام شود، ولی در شوشتر و گتوند خیر) و در این زمینه اقدام نخواهند کرد.

وی تاکید کرد: به جای شایعه سازی ها که نشانه عجز است، امیدوار بودم برنامه هایم را نقد کنند و جوابی قانع کننده برای نقدهایم داشته باشند نه شایعه بسازند و تلاش کنند تخریب کنند.

کلیدواژه ها: پرویز سیدی, انتخابات مجلس, تحرکات اصلاح طلبان انتخابات, لیست اصلاح طلبان خوزستان انتخابات, لیست انتخابات اصلاح طلب های خوزستان, انتخابات شورای پنجم

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: