پنجشنبه 21 ارديبهشت 96 - 20:03
کد خبر: 14044

دکتر طالب زاده در دفتر شوشترنامه:
اولویت من شفاف سازی مالی شهرداری است/ همه باید در تعامل به سود برسند/ تفکرات در تصمیم سازی شهری باید تغیر کند/ اولویت با مناطق محروم است

*طالب زاده اظهار کرد: اصلی ترین مسئله در صورت ورود به شورای اسلامی شهر استقرار انضباط مالی و شفافیت مالی بر اساس قانون است، کاری که می تواند بسیاری از سوء تفاهم ها و شایعات را در شهر برطرف کند و فضای خدمت به مردم را بهبود بخشد.

دکتر محمد طالب زاده، دانشجوی سال آخر دکترای تخصصی برق و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر است. ولی در کارنامه کاری خود اختراع دستگاه محافظ سوخته شدن وسائل برقی، ترجه برخی کتب تخصصی، نظارت در اجرای برخی پروژه های شهری را در بخش نورپردازی و تاسیسات برقی برعهده داشته است.

طالب زاده به دعوت شوشترنامه در دفتر این رسانه حضور پیدا کرد و در گفت و شنودی صمیمانه برنامه های اصلی خود را در ورود به انتخابات شورای اسلامی شهر اعلام کرد.

طالب زاده اظهار کرد: اصلی ترین مسئله در صورت ورود به شورای اسلامی شهر استقرار انضباط مالی و شفافیت مالی بر اساس قانون است، کاری که می تواند بسیاری از سوء تفاهم ها و شایعات را در شهر برطرف کند و فضای خدمت به مردم را بهبود بخشد.

وی خاطر نشان کرد: قانون درباره انضباط و شفافیت مالی صراحت دارد و در صورت اجرای قانون تاحد زیادی مشکلات برطرف می شود.

این استاد دانشگاه با اشاره به شرایط موجود در سطح شهر شوشتر گفت: شهر شوشتر نیازمند سند چشم انداز 20 ساله است، این سند باید در اختیار همه مردم قرار بگیرد، الان تنها افراد محدودی هستند که می دانند در آینده در شوشتر چه اتفاقی می خواهد بیافتد، این مسئله باعث بروز رانت می شود، همه باید بدانند که چه خواهد شد و بر اساس برنامه آینده شهر برای فعالیت های تصمیم گیری کنند.

طالب زاده گفت: اگر من بدانم برای ملک من در سطح شهر چه برنامه ای در نظر گرفته شده است بهتر می توانم برای آینده شغلی و دارایی خود برنامه ریزی کنم، به این دلیل باید کوشید تا برنامه های شهرداری و شورای اسلامی شهر برای شهر به صورت شفاف در اختیار مردم قرار گیرد.

وی تاکید کرد: از شورای اسلامی شهر تشکر می کنم، ولی مشکلات اساسی و معضلا زیربنایی در سطح شهر شوشتر وجود دارد که برای رفع آنها فکر اساسی نشده است، معضل ترافیک در سطح شهر شوشتر اصلی ترین مسئله ای است که برای آن برنامه خاصی وجود ندارد.

این عضو ائتلاف تپش افزود: تدوین برنامه جامع در حوزه ترافیک و نگارش طرح جامع ترافیک شهری می تواند مشکلات شهر شوشتر را به حداقل برساند، این مسئله لازم است، زیرا ترافیک در شهر شوشتر همه را کلافه کرده است.

طالب زاده گفت: تاحد زیادی با نظرات مردم موافقم، مردم معتقدند که باید برای رفع مشکلات ترافیک شهری خیابان های متعدد با هزینه های هنگفت در دستور کار قرار گیرد، این مسئله نیاز است ولی در این حوزه گاها تصمیمات اشتباه مسئولان باعث شده تا مردم دست به کار خلاف بزنند.

وی عنوان کرد: در بسیاری از خیابان های شهر دور برگردان ها را مسدود کرده اند، بریدگی های خیابان ها مسدود شده است و ... این مسئله هر شهروندی را تشویق می کند که دست به خلاف بزند، مثلا بسیاری که از کوی شهید فهیمده(کمیته سوخت) برای رفتن به پارک بعثت اقدام می کنند باید تا منتهی الیه کمربندی و تا نزدیکی های کمیته امداد امام خمینی(ره) برود تا به صورت قانونی امکان دور زدن داشته باشد، این مسئله همه را به خلاف کردن تشویق می کند. اصولا بر این باورم بسیاری در خیابان های شهر برای یافتن مسیر و رسیدن به مقصد خود مجبور به تردد بی جا در خیابان ها هستند، مثلا در خیابان امام خمینی(ره) غربی برای رسیدن به ضلع مقابل جاده باید چهارراه امام خمینی(ره) را پیموده و در ضلغ شرقی دور بزنید و ترافیک را بیشتر کنید، این مسائل با تدبیر حل می شود، باید در این باره فکر جدیدی مستقر شود؛ مثلا با بستن ورودی مقام عباس عملا مشکل ترافیک را روی پل علامه شیخ زیاد می کنیم، از سویی باعث می شویم تا مردم خلاف قانون عمل کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر گفت: در مدیریت شهر شوشتر به فکر خوب نیاز داریمف تحلیل جدید، تحلیلی که مبتنی بر عمل و تجربه باشد، در این بین نیاز داریم افراد جدید وارد عمل شوند.

وی ابراز کرد: بر این باورم، در شوشتر سرمایه گذار، مغازه دار، پیمانکار و.. همه باید سود کنند، اگر سود نکنند چرخ نمی چرخد، الان همه بر این باورند که همه باید شکست بخورند، این روش را اصلا در راستای بهبود نمی دانم.

طالب زاده عنوان کرد: از سرمایه گذار حمایت می کنم، برای رفع مشکلاتش تلاش می کنم، تا سرمایه گذار سود نکند، مشکلی حل نمی شود، باید چرخ سرمایه گذار بچرخد تا دست به کار شود.

وی گفت: بر این باورم باید در ابتدا شهر را شست، نیاز داریم شهر شسته بشود، سطل های زباله در سطح شهر نیاز به شست و شوی دارند، در ابتدایی ترین مسائل شهری مشکل داریم و باید بکوشیم برای رفع این مشکلات برنامه هایی ساده و سریع پیشنهاد کنیم.

این مدرس دانشگاه خاطر نشان کرد: پراک های شهر شوشتر نیازمند تحول هستند، مثلا پارک شهید خدری نیازمند آب نما، نورپردازی و... است، این پارک در دل شهر است ولی کسی حاضر نیست برای تفریح به آنجا برود، آیا بررسی شده است چرا؟

وی گفت: پارک شهید همت پور، از نظر نورپردازی مشکل دارد، تاسیسات خدماتی مناسبی ندارد این پارک های مرکزی شهر است، حاشیه شهر که مشکلات بیشتر است.

طالب زاده عنوان کرد: در شهر شوشتر مناطقی در حاشیه شهر وجود دارد که هنوز یکبار آسفالت نشده است، با دیدن مناطقی مانند بالیگا متاثر می شوم، مردم آن منطقه هم نیازمند خدمات هستند، برخی مناطق شهری وجود دارند که بارها آسفالت شده و لکه گیری شده اند ولی برخی مناطق هنوز یکبار هم آسفالت نشده است.

وی گفت: عدالت در تخصیص اعتبار به مناطق محروم و کمتر برخوردار در دستور کار برنامه های من است، برنامه دارم در این زمینه اقدامات خوبی انجام شود، اصلی ترین تصمیم سازان مناطق شهری از نظر من مردم آن منطقه هستند، شهرداری برای اجرای پروژه باید مهندسان شهرداری را با مردم آن منطقه همراه کند و نظرات مردم و مهندسان به هم نزدیک شود، تا بتوان برای اجرای پروژه ها گام های موثری برداشت و مردم را با پروژه های شهری همراه کرد.

وی ابراز داشت: در برخی مناطق شهری مردم در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلا اولیه هستند، خدمات گرفتن مردم در مناطقی مانند گلزار شهدا، بالیگا، بین الحرمین و... حق آنهاست، این حق را باید با عدالت در تقسیم اعتبارات و پروژه های شهری دنبال کرد.

انتهای پیام/

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 1   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
محمد
0
پاسخ
0
دوشنبه 25 ارديبهشت96
شوشتر نیازمند فکر و تخصص همچین افرادیست...
با آرزوی موفقیت برای دکتر محمد طالب
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: