سه شنبه 19 ارديبهشت 96 - 20:44
کد خبر: 14043

با شرکت اکثریت اعضا؛
نخستین جلسه شورای سامان دهی رسانه های شوشتر برگزار شد

*با شرکت اکثریت اعضا، نخستین جلسه سامان دهی رسانه های شوشتر در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوشتر برگزار شد و مسئول شورا در نخستین جلسه تعیین شد.

به گزارش شوشترنامه، نخستین جلسه شورای سامان دهی رسانه های شهرستان شوشتر با حضور کورش حاجی پور(نماینده سرپرستی ها و رسانه ملی در شهرستان شوشتر)، جهانگیر ترکستانی(خبرنگار با سابقه شوشتر)، بهنام پریچه(مدیر مسئول رسانه رسمی خوزپرس و سردبیر رسانه رسمی سفیر شوشتر)، محمد موزنی(سردبیر دو هفته نامه راوی شوشتر)، مجتبی نارنج پور(مدیر مسئول رسانه های رسمی پایگاه خبری تحلیلی شوشترنامه، پایگاه خبری تحلیلی خوزنامه، هفته نامه شوشترنامه، و مجله پل هفتم) و علی بهرامی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوشتر در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر برگزار شد، که در این جلسه ایمان صادقی(مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی رسانه نوید همدلی) غائب بود.

در این جلسه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوشتر در سخنانی اظهار کرد: دولت یازدهم بر آن است که همه امورات هنرمندان، نویسندگان و... را به خود آنها واگذار کند، به این دلیل با راه اندازی این شورا برای سامان دهی رسانه های شوشتر موافقت شده است و از تصمیمات این شورا به طور کامل حمایت می شود.

علی بهرامی خاطر نشان کرد: باید صنف روزنامه نگار و خبرنگار در شهرستان شوشتر سامان دهی شود، این شورا راهکارهای اجرایی و عملی در این زمینه ارائه کند، از نظر متولی فرهنگ در شوشتر هر تصمیمی از سوی این شورا لازم الاجرا خواهد بود و به طور کامل از این شورا حمایت می شود.

وی عنوان کرد: اعضای این جلسه از رسانه ها و فعالان رسانه ای شناسنامه دار شهرستان شوشتر هستند، این افراد زحمت کشان عرصه خبر و رسانه و با تجربه ترین افراد به شمار می آیند، این افراد از سوی دولت و نظام برای فعالیت رسانه ای مجوز های لازم را دریافت کرده اند، این مجوزهای رسمی باعث شده تا از مجاری قانونی و فیلترهای موجود عبور کرده باشند و با بایدها و نبایدهای موجود در این زمینه آشنا شده باشند، به این دلیل از تصمیمات این شورا در تصمیم سازی در عرصه خبر و رسانه حمایت می کنیم.

وی عنوان کرد: رسانه هایی در شهرستان شوشتر وجود دارد که پس از گذشت سال ها هنوز روند دریافت مجوزشان در مرحله کدپیگیری ثبت نام اولیه است، در این زمینه نیز این شورا باید تصمیم گیری کند و علاوه بر این درباره رفاهیات و ایجاد فضای باز برای برگزاری نشست های مطبوعاتی و میزگردهای خبری نیز اهتمام داشته باشد.

این مقام مسئول با اشاره به نزدیک بودن انتخابات گفت: همه رسانه ها تلاش کنند تا با هدایت صحیح جامعه در راستای برگزاری انتخاباتی پرشور گام بردارند و هرگونه قومیت گرایی در این انتخابات مضموم شمرده شود.

در این جلسه با رای اکثریت مجتبی نارنج پور به عنوان مسئول این شورا تعیین شد و مقرر شد که به منظور شناسایی رسانه های شهرستان شوشتر، تعریف شاخص های لازم برای خبرنگار فعال و برگزاری مراسمات مانند روز خبرنگار، رایزنی برای رفع مشکلات رسانه ها در شهرستان، ایجاد عدالت توزیع آگهی در سطح شهرستان شوشتر و... در جلسات آتی تصمیم گیری شود.

      

برای مشاهده تصاویر روی آنها کلیک کنید

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: