چهارشنبه 13 ارديبهشت 96 - 14:34
کد خبر: 14022


نشست ادبی خون غزل در شوشتر برگزار شد

در این نشست علی بهرامی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر گفت: ادبیات و شعر از هنرهای بسیار تاثیرگزار جهان و به ویژه ایران است.

وی افزود: این حوزه همواره مورد توجه مقام معظم رهبری بوده و انجمن شعر شوشتر نیز با هدف گسترش و اشاعه‌ی ادب پارسی، با برگزاری نشست‌های هفتگی خود به آموزش شعر و ادبیات و نقد و بررسی آثار ادبای ایران و جهان می‌پردازد.

بهرامی خاطر نشان کرد: انجمن شعر شوشتر با برگزاری این نشست ها توانسته جوانان با استعدادی را کشف و پرورش دهد که برخی از آنان صاحب کتاب و عناوین بسیاری شده‌اند.‌

وی افزود: نشست ادبی خون غزل به بررسی سیر تاریخی غزل اختصاص دارد که البته در این جلسه شاعران به خوانش آثار خودشان نیز پرداختند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شوشتر ادامه داد: غزل از قالب‌های ممتاز و پرمخاطب تاریخ ادبیات ایران است و شاعران بسیاری چه در قدیم و چه در عصر حاضر همچون حافظ، سعدی، مولانا، صائب، بیدل، هوشنگ ابتهاج و قیصر امین پور و برخی دیگر از شعرا در این قالب طبع آزمایی کرده‌اند .

وی با اشاره به فعالیت گسترده انجمن ادبی اندیشه این شهرستان، گفت: این انجمن یکی از فعال‌ترین انجمن‌های ادبی استان است که در سال گذشته نیز برنامه‌های بسیاری همچون جشنواره شعر استانی به رنگ انار را در کارنامه‌ی خود داراست.

گفتنی است، در این نشست شاعر شوشتری الاصل؛ رضا شالبافان به عنوان کارشناس برنامه حضور داشت و سخنان وی در خصوص شعر و ادبیات به‌ویژه غزل و غزلسرایی مورد استقبال شعرا قرار گرفت.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: