چهارشنبه 13 ارديبهشت 96 - 13:33
کد خبر: 14021


مطبوعات و رسانه‌های خبری شوشتر سامان دهی می‌شوند

*رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوشتر از ساماندهی مطبوعات و رسانه‌ها در این شهرستان خبر داد.

علی بهرامی در جلسه‌ای با برخی از فعالان عرصه‌ی خبر، رسانه و مطبوعات که در محل اداره ارشاد شوشتر برگزار شد، ضمن تقدیر از فعالیت‌های خبرنگاران و تعامل خوب آنان با حوزه فرهنگ و هنر گفت: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات مهم شوراها و ریاست جمهوری قرار داریم خبرنگاران باید ضمن رعایت اصول و اخلاق انتخاباتی و تلاش در جهت تحقق توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص وحدت اقوام ؛ با توجه به وجود قومیت های مختلف در شوشتر، فضایی سرشار از آرامش و نشاط در جامعه پدیدار کنند.

وی ادامه داد: به پیشنهاد فعالان عرصه خبر و مطبوعات، رسانه‌های شهرستان شوشتر با تشکیل کارگروهی متشکل از مدیران مسئول، خبرنگاران، نماینده یا روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سامان‌دهی می‌شوند.

بهرامی اظهار کرد: اهمیت اطلاع‌رسانی صحیح از مجرای معتبر و مورد تائید با ارسال اخبار موثق و قابل اعتماد بسیار احساس می‌شود، که به این منظور سامان‌دهی رسانه‌های شهرستان در دستور کار قرار گرفته و در این میان کار را به خود رسانه‌ها واگذار کرده‌ایم.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های ما واسپاری امور به متولیان همان حوزه‌هاست و یقین داریم با این اقدام، رضایت مردم و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه بیشتر به دست خواهد آمد.‌

دبیر شورای فرهنگ عمومی شوشتر افزود: کارگروه در نظر گرفته شده متشکل است از مدیر مسئولان رسانه‌های شوشتر، مدیر مسئولان رسانه‌های مکتوب و برخط شهرستان که مجوزشان برای این شهر صادر شده و نام و نشان آن رسانه متعلق به شوشتر بوده و دفتر فعال در این شهرستان دارند.

وی درباره دیگر اعضای این کار گروه اضافه کرد: در این کارگروه یک نماینده از خبرنگاران ، سرپرستان دفاتر و مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوشتر عضو هستند.

بهرامی عنوان کرد: این کارگروه به پیشنهاد خود رسانه‌ها تشکیل شده و قرار است ساز و کار علمی و قانونی برای فعالیت صنف خبرنگاران را برعهده بگیرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر گفت: از جمله فعالیت این کارگروه برپایی مراسم روز خبرنگار، تدوین جلسات و گفت و گوی مطبوعاتی با مسئولان و پیگیری مسایل و مشکلات خبرنگار است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به کارکرد همه افراد فعال در حوزه خبر، حتی آنهایی که مجوز قانونی فعالیت ندارند و یا در شرف اخذ مجوز هستند به همراه عکاسان را رصد کرده‌ایم که ضمن لحاظ نمودن اسامی آنها نیز در لیست خبرنگاران و فعالان عرصه خبر و رسانه شهرستان ، مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

بهرامی در پایان اشاره کرد: هدف ما استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای انعکاس هر چه بهتر رویدادها و ظرفیت‌های شوشتر است که این تصمیم نتایج مطلوبی را در پی خواهد داشت.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: