دوشنبه 11 ارديبهشت 96 - 15:32
کد خبر: 14015

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر خبر داد
ارائه 100 مقاله علمی و کسب 5 رتبه پژوهشی

*رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر با اشاره به استقلال این دانشکده از دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز در سال ۹۵ و مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده، گفت: تلاش می‌کنیم در سال جدید با جذب اعضای هیات‌علمی تعداد رشته‌های دانشکده را افزایش دهیم.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد: دانشکده با پیگیری‌های جدی خود توانست کد رشته‌های ۶ گروه آموزشی ازجمله پرستاری، مامایی، بهداشت عمومی، اتاق عمل، علوم تغذیه و فوریت‌های پزشکی را از دانشگاه اهواز تفکیک و اقدام به ساخت دانشکده پیراپزشکی کند.  

وی افزود: با استقلال دانشکده از دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی وارد فصل جدیدی شد و دانشکده باید از این پس همپای دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها به‌طور مستقل فعالیت کند.

  رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر با اشاره به افزایش تعداد اعضای هیات‌علمی این دانشکده از ۹ به ۱۶ نفر در سال ۹۵ به‌منظور افزایش توان علمی دانشجویان، گفت: پس از جدا شدن برخی گروه‌های آموزشی، دانشکده اقدام به فعال‌سازی واحد فارغ‌التحصیلان کرد و از این پس مدارک فارغ‌التحصیلی و دانشنامه‌های افراد با نام دانشکده علوم پزشکی شوشتر صادر می‌شود.  

ابول‌نژاد راه‌اندازی مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی در معاونت آموزشی دانشکده به‌منظور بالا بردن کیفیت سطح آموزش اساتید را گام مهمی دانست و گفت: همچنین مرکز آموزش مداوم پزشکی دانشکده در راستای بالا بردن سطوح علمی و عملکردی پرسنل بخش‌های مختلف بهداشت و درمان، فعال شد تا اقدام به بازآموزی و به‌روز کردن اطلاعات کارکنان این حوزه کند.  

وی تصریح کرد: شرکت اساتید و دانشجویان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در اردیبهشت‌ماه برای تجهیز و به‌روزرسانی کتابخانه دانشکده ازجمله اقدامات مهم و اساسی است. در سال ۹۵ برای اولین‌بار اقدام به برپایی نماشگاه پژوهشی و جشن هفته پژوهش برای به نمایش گذاشتن دستاوردهای پژوهشی مانند کتاب‌های تالیف‌شده، مقالات علمی چاپ‌شده، اختراعات و تجلیل از پژوهشگران برتر کردیم.  

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر افزود: دانشجویان دانشکده در سال ۹۵ در پنج کنگره پژوهشی داخلی و بین‌المللی حضور فعال داشتند و با ارائه بیش از ۱۰۰ مقاله و کسب پنج رتبه برتر افتخار آفرینی کردند؛ همچنین تعداد کتاب‌های تالیف و گردآوری‌شده و طرح‌های پژوهشی و مقالات چاپ‌شده اعضای هیات‌علمی و دانشجویان در سال ۹۵ رشد صعودی و قابل توجه داشت.  

ابول‌نژادیان تاکید کرد: در سال ۹۶ تلاش می‌کنیم با جذب هیات‌علمی‌های مجرب و متعهد اقدام به تاسیس سه رشته تحصیلی جدید کنیم تا بتوانیم گامی در رفع مشکلات حوزه سلامت برداریم. 

انتهای پیام 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: