دوشنبه 11 ارديبهشت 96 - 14:47
کد خبر: 14013

رئیس فدراسیون جودو:
شوشتر به عنوان پایلوت در قهرمان پروری از سوی فدراسیون حمایت می شود

*رئیس فدراسیون جودو گفت: باتوجه به ظرفیتی که در خوزستان و در شهرستان شوشتر در رشته جودو وجود دارد این شهرستان به عنوان پایلوت برای قهرمان پروری از سوی فدراسیون انتخاب و حمایت می شود.

محمد درخشان یکشنبه در مجمع سالانه هیات جودو خوزستان در محل اداره ورزش و جوانان استان اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در سال های اخیر گریبانگیر ورزش حرفه ای بخصوص رشته جودو در استان ها شده اختلافات در هیات ها است که خوشبختانه در خوزستان این اختلافات وجود نداشته و شاهد همدلی و همگرایی خوبی هستیم.

وی افزود: متاسفانه جودوی کشور در سال های اخیر به دلیل مشکلاتی که در آن وجود داشت در سطح جهان بارها و بارها تحقیر شد و در رقابت های آسیایی و جهانی دور از حد انتظار ظاهر شدیم.

رئیس فدراسیون جودو گفت: در رقابت های آسیایی قزاقستان تیم ملی ما تنها با یک نماینده و در رقابت های المپیک ریو تنها با دو ورزشکار حضور یافت که این نمایندگان نتوانستند موفقیتی را برای کشور کسب کنند.

وی بیان کرد: همچنین در سال های اخیر برخی از مربیان ایرانی نتوانسته اند همانند سایر کشورها خود را به علم روز دنیا مجهز کنند و همچنان در مسابقات داخلی و خارجی شاهد اشتباهاتی از آن ها هستیم.

درخشان تصریح کرد: جودو رشته ای درحال تغییر است و فدراسیون جهانی سال به سال برای ارتقای این رشته قوانین جدیدی را وضع می کند که تغییر رنگ پیراهن و تاتامی از جمله این تغییرات است اما همچنان در داخل کشور و سالن های ورزشی شاهد استفاده از تاتامی و پیراهن های قدیمی هستیم.

وی بیان کرد: مربیان داخلی ما درمسابقات بین المللی در برخی مواقع رفتارهایی را از خود نشان داده اند که شایسته نام ایران نبوده و تداوم این رفتارها می تواند جایگاه ما را در سطح جهانی پایین بیاورد.

رئیس فدراسیون جودو گفت: تغییرات اعمال شده توسط فدراسیون جهانی باید در ایران نیز در دستور کار ورزشکاران، مربیان و داوران ما قرار گیرد تا آن ها به علم روز این رشته مجهز شوند.

وی بیان کرد: متاسفانه برخی افراد که بیش از 40 سال سابقه در این رشته دارند گمان می کنند که دیگر نیازی به علم روز دنیا ندارند در حالی که به روز رسانی دانش فنی است که می تواند مجموعه ای را به جایگاه بلا برساند.

درخشان ادامه داد: باتوجه به سیاست هایی که در حال حاضر در نظر گرفته ایم در سال آینده تغییرات زیادی در کمیته مربیان، داوران، تیم ها و رئسای استان ها خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: همچنین تغییر رنگ لباس جودوکاران از سفید یک دست به آبی و سفید و تغییر رنگ تاتامی به قرمز و سفید به جای سبز و سفید، از دیگر قوانینی است که از سال آینده در دستور کار قرار می گیرد.

رئیس فدراسیون جودو همچنین به برگزاری لیگ جودو در کشور اشاره کرد و گفت: رقابت های لیگ با مسابقات قهرمانی کشور متفاوت است و مشکلات خاص خود را دارد اما در سال جاری در صورت به توافق رسیدن با حامی مالی این لیگ، استارت مسابقات را خواهیم زد.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: