يكشنبه 13 فروردين 96 - 21:02
کد خبر: 13992


گردهمایی صمیمی دانش آموزان دبیرستان فردوسی شوشتر بعد از نیم قرن+ تصاویر

دانش آموزان دبیرستان فردوسی سال های تحصیلی بین ۴۸-۴۹ لغایت۵۳-۵۴ در دیداری دوستانه و بعد از قریب به نیم قرن دور هم جمع شدند و فضای آن ایام را برای خود مرور کردند .

بی شک سوم فروردین ماه سال ۹۶ برای میان سالان و پیرمردان امروز و دانش آموزان دیروز ، روزی به یاد ماندنی در اذهان آنان تا سالیانی دور خواهد ماند به طوری از این لحظات برای آیندگان خواهند گفت .

بله به همت دو نفر از آن جمع این نشست بسیار دوستانه و زیبا در تالار اجتماعات دانشگاه آزاد شوشتر برگزار شد . 

از چند روز قبل از نوروز ۹۶ جرقه ای در ذهن آقایان خلعتبری و  خادم آل محمد زده می شود تا آرزوی جمع کردن دوستان قدیم تحقق پیدا کند.

با همت والای این دو عزیز شماره تلفن ها جمع آوری شد و تماس ها و رایزنی ها برای حضور حداکثری دوستان قدیم آغاز گشت و این جلسه باشکوه و کم نظیر در سوم فروردین با حضور حدود ۱۱۰ نفر شکل گرفت . 

برگزار کنندگان این همایش باشکوه اظهار نمودند که تعدادی از دوستان را نتوانستند پیدا کنند و البته تعدادی نیز از قلم افتادند که از این بابت عذر خواهی نمودند و تعدادی نیز پس از اعلام آمادگی به دلایلی نتوانستند حضور یابند . 

و الحق و الانصاف باید همت این دو بزرگوار را ستود که توانستند دوستان خود را از شهرهای تهران ، اصفهان ، کرج ، شیراز ، اراک ، اهواز و ..... جمع نمایند.

زینت بخش این گردهمایی ، حضور برخی از دبیران آن زمان بود . اساتید و معلمان و ریش سفیدانی که بیش از ۷ دهه از عمرخود را پشت سر نهاده اند و صادقانه به امر مقدس تعلیم و تربیت مشغول بودند از جمله آقایان ماپار ، محمدی زاده ، آقایی ، هوشمند ، آریا

همچنین حضور شعرای بنام این شهرستان از جمله استاد محب و استاد سجادی این محفل را گرانسنگ تر نمود و البته این همایش از اجرای تئاتر  علیرضا زراعتکار و موسیقی نوذر گل بهار نیز برخوردار بود .

این جلسه با بذله گویی و لطیفه همراه شد و لبخند شادی بر لبان حضار نقش بسته بود . 

ذکر خاطرات تلخ و شیرین آن روزگار به کرّات از زبان هم کلاسی هایی که میکروفون را به دست گرفتند شنیده شد . فضولی ها و شیطنت های دانش آموزی و تنبیه با خط کش توسط معاون مدرسه در رأس خاطرات بود .

از دردها ، ناکامی ها ، بی تفاوتی های همشهریان و عدم پیشرفت و آبادانی شوشتر گفتند و خواهان توجه بیش از پیش به شهر زادگاه خود گشتند و البته از سابقه درخشان ، ظرفیت و عظمت این کهن شهر گفتنی ها را گفتند.

معلمهای جمع حاضر نیز پشت میکروفون قرار گرفتند و ضمن تقدیر از این اتفاق خوشایند ، باز هم از تعلیم غفلت نکردند و ارشادات خود را کما فی السابق بیان نمودند و از اینکه نتیجه دسترنج خود را در تبدیل شدن دانش آموزان آن روزگار به افرادی فرهیخته ، مجرّب ، مدیر ، مهندس ، دکتر ، تاجر و ..... دیدند بسیار اظهار شعف و شادی نمودند .

در جمع حاضر ، معلمی فرهیخته با ۵۸ سال سابقه تدریس نیز حضوری فعال و بانشاط داشت .

از حضور دکتر فتحی مقدم با تحصیلات دانشگاهی در انگلستان و آمریکا و با چهره ای بشاش که از جمله دانش آموزان آن روزگار و از اساتید امروز دانشگاه چمران و علاقمند به زادگاه خود بود نمی توان یاد نکرد که این همایش را با ذکر خاطرات دانش آموزی و نکات علمی دانشگاهی بهره مند نمود .

با توجه به اینکه برخی از حضار چندین سال همدیگر را ندیده بودند شناسایی یکدیگر در بدو ورود نیز سخت می نمود . برخی نیز هنوز فضای دانش آموزی در سرشان بود و می خواستند آن فضا مجدداً تجربه شود لذا با ورودشان به سالن و سلام و احوالپرسی گرمی که از عطش زیارت یکدیگر حکایت می کرد وقفه و یا خللی در اجرای برنامه ایجاد می کردند و البته این صحنه ها به زیبایی این همایش می افزود .

 

از جمله نکات قابل تأمل بنری بود که حاوی اسامی همکلاسی های شهید و یا سفر کرده بود هر چند تعدادی از سفرکرده ها نیز از قلم افتاده بودند که با هم فکری حضار ، به یاد آورده شدند و البته علتش چیزی جز فاصله زمانی آن روزگار و غلبه فراموشی بر اذهان برگزارکنندگان این گردهمایی نبود .

در پایان آقای خلعتبری به عنوان یکی از دو برگزار کننده این محفل مقدس به ذکر مقدمات و فلسفه تشکیل این گردهمایی پرداخت و از حضور دوستان و اساتید قدردانی نمود .

جلسه با صرف ناهار و تشکیل گروه های کوچک دورهمی به پایان رسید.


«نگارنده و عکاس: حمید سالم پور»

کلیدواژه ها: دانش آموزان دهه 40, گرد همایی شوشتر, دانش آموزان دهه 40شوشتر

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: