جمعه 4 فروردين 96 - 20:49
کد خبر: 13987


تکمیل پل شور عقیلی در سال96

سهراب گیلانی روز پنجشنبه در جریان بازدید استاندار خوزستان از پل شور عقیلی افزود : در بازدید از این پل توافق شد تا اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آن تامین و هزینه شود.

 

وی گفت: پل آزادگان عقیلی گتوند در اسفند ماه ۹۳ کلنگ زنی شد ولی به علت تامین نشدن اعتبار لازم نیمه تمام مانده است.

 

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس افزود: این پل یکی از نیاز‌های اساسی مردم بخش عقیلی-گتوند بوده است که به دلیل عرض کم و خطر ساز بودن پل فلزی فعلی مردم درخواست های زیادی برای ساخت این پل داشته‌ اند.

 

گیلانی با اشاره به نقش این پل در کاهش حوادث و سهولت تردد در این شهرستان تصریح کرد: این پل نقش مهمی در کاهش ترافیک و حل مشکل تردد مردم داشته و سبب ارتباط بیشتر دو شهر ترکالکی و سماله و روستاهای ۲۰گانه بخش عقیلی گتوند با شوشتر می شود.

 

نماینده مردم شوشتر و گتوند در خصوص تخریب اراضی کشاورزی روستاهای بخش عقیلی گتوند به ویژه روستاهای حیدر و مرتضی بدلیل فرسایش رودخانه کارون اظهار داشت : بدلیل اینکه در سالهای گذشته سیلاب و جریان رودخانه باعث از بین رفتن برخی از زمین های شهر جنت مکان شده بود با انحراف بخشی از آب رودخانه به سمت بخش عقیلی از تخریب این اراضی جلوگیری شد. 

 

گیلانی ادامه داد: متاسفانه پس از انحراف رودخانه، جریان آب اراضی برخی از روستاهای بخش عقیلی را تحت تاثیر قرار داده است بطوری که بخشی از جاده حاشیه رودخانه در این منطقه تخریب و حادثه خیز شده است.

 

وی افزود: در دومین سفر استاندار خوزستان به شهرستان گتوند که روز گذشته به همراه شمسایی رئیس سازمان آب و برق خوزستان صورت گرفت ،پس از بازدید از این نقطه مقرر شد اقدام لازم به منظور رفع مشکل رودخانه کارون با کارشناسی بهتر انجام گیرد تا از تخریب بیشتر زمین ها جلوگیری شود.

 

دبیر کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور  در ادامه از پیگیری جهت ثبت ملی بیشه زارهای بخش عقیلی گتوند خبر داد و گفت:این بیشه که بیش از ۱۱کیلومتر مربع وسعت دارد از ظرفیت های گردشگری و اشتغالزایی مناسبی برخوردار است.

 

گیلانی افزود:مجاورت رودخانه کارون با بیشه عقیلی می تواند زمینه بیشترین استفاده و بهره برداری از این نقطه را فراهم کند.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: