شنبه 28 اسفند 95 - 20:20
کد خبر: 13983

در جهت توسعه، تجهیز و تعمیر امکانات بهداشتی؛
اختصاص بودجه 500 میلیونی به مدارس شوشتر

*۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به ساخت و تعمیر سرویس های بهداشتی مدارس شوشتر اختصاص داده شده است و با اختصاص این میزان اعتبار در آینده شاهد مشکلات بهداشتی در مدارس شوشتر نخواهیم بود.

غلامرضا شریعتی اظهار کرد: ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به ساخت و تعمیر سرویس های بهداشتی مدارس شوشتر اختصاص داده شده است و با اختصاص این میزان اعتبار در آینده شاهد مشکلات بهداشتی در مدارس شوشتر نخواهیم بود.

 

 به گزارش فیدوس: استاندار خوزستان گفت: ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای  توسعه، تجهیز و تعمیر امکانات بهداشتی به مدارس شوشتر اختصاص پیدا کرد.

 غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز در هفتمین نشست  تخصصی بررسی مسائل آموزش و پرورش که این بار به مشکلات اداره آموزش و پرورش  شوشتر اختصاص یافته بود، اظهار کرد: ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به  ساخت و تعمیر سرویس های بهداشتی مدارس شوشتر اختصاص داده شده است و با اختصاص این میزان اعتبار در آینده شاهد مشکلات بهداشتی در مدارس شوشتر نخواهیم بود.

 

شریعتی اضافه کرد: ۴۰ دستگاه رایانه، ۴۰ دستگاه چاپگر و ۳۰ دستگاه کولر پنجره ای نیز در راستای رفع کمبودها به مدارس شوشتر اختصاص داده شده است. همچنین مصوب شد نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، مدارسی را که به عنوان اولویت های استانی مشخص شده اند، تکمیل کند.

 

وی در عین حال  با اشاره به اینکه یکی  دیگر از مهمترین مسائل پیش روی آموزش و پرورش کنکور است، گفت: در شورای آموزش و پرورش مصوب شد تا طی ماه های آینده تمامی امکانات و ظرفیت های استان در راستای کمک به اجرایی شدن برنامه بهبود جایگاه کنکور در استان که توسط آموزش و پرورش ارائه شده است، بسیج شود.

 

استاندار خوزستان از تشکیل کمیته حمایت از  مسائل کنکور به ریاست رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استانداری خوزستان خبر داد و گفت:  تمامی دستگاه ها، شرکتها و سازمان های استان نیز موظف هستند برنامه بهبود جایگاه کنکور در خوزستان را مورد حمایت های مالی و معنوی خود قرار دهند و حاصل اقدامات خود را در این خصوص به مدیریت استان گزارش دهند.

 

شریعتی بیان کرد: به دلیل در پیش بودن کنکور، شورای آموزش و پرورش برای رسیدگی به مسائل دانش آموزان کنکوری هر دو هفته یک بار برگزار می شود و اولین شورای اداری در سال جدید نیز به این امر اختصاص داده شده است.

 

محمد تقی زاده، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز در این نشست که با حضور نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شوشتر و مدیر آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، کمبود نیروی انسانی را از مشکلات عمده شهرستان شوشتر برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر کمبود نیروی انسانی در قالب ۹ هزار و ۸۶۱ ساعت حق التدریس جبران شده است.

 

تقی زاده همچنین پراکندگی جغرافیایی مدارس، قدمت مدارس در سطح شهرستان و وجود پروژه ها و مدارس نیمه تمام را از مشکلات دیگر شوشتر دانست .

 

 شهرستان شوشتر دارای ۴۰ هزار دانش آموز، ۳۰۷  آموزشگاه و یک هزار و ۶۷۷ کلاس درس است.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: