چهارشنبه 18 اسفند 95 - 0:12
کد خبر: 13962


اجرای طرح پرورش ماهیان گرمابی در دانشگاه ترکالکی گتوند

*برای نخستین بار طرح پرورش ماهیان گرمابی در سامانه مدار بسته و بتونی در دانشگاه پیام نور شهر ترکالکی گتوند اجرا و به بهره برداری رسید

رئیس دانشگاه پیام نور ترکالکی در آئین افتتاح این طرح تولیدی با بیان اینکه این طرح برای اولین بار در دانشگاه های استان خوزستان اجرا شده افزود: این طرح مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است که با کمترین هزینه به بهره برداری رسید.

 

حسن رحمانی با تشکر و قدردانی از حمایت و پشتیبانی ریاست و معاونت اجرایی دانشگاه پیام نور خوزستان،شهرداری و شورای اسلامی شهر ترکالکی و خیرین افزود: هدف از اجرای این طرح کارآفرینی برای دانشجویان و تامین بخشی از هزینه های جاری این واحد دانشگاهی است.

 

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح سعی نمودیم با صرفه جویی و استفاده از امکانات موجود و کمترین هزینه کار احداث حوضچه ها را به اتمام برسانیم.

 

این طرح با هزینه تقریبی 400میلیون ریال در زمینی به مساحت 250متر مکعب اجرا شده و در هر دوره پرورش ظرفیت برداشت بالغ بر 3،5 تن ماهی کپور را دارد.

 

در این آئین چند اصله نهال توسط فرمانداران گتوند و شوشتر، رئیس دانشگاه پیام نور خوزستان در محل دانشگاه پیام نور شهر ترکالکی کاشته شد.

 

بیش از یکهزار و 500 دانشجو در 15 رشته در دانشگاه های آزاد و پیام نور شهرستان 74 هزار نفری گتوند تحصیل می کنند.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: