چهارشنبه 18 اسفند 95 - 0:04
کد خبر: 13961


سیل آمد، یک سال گذشت، اما همچنان دست روی دست!

*پس از گذشت یک سال از سیل خانمان‌سوز در بخش شاوور از توابع شهرستان شوش هنوز هیچ اقدامی برای ترمیم زیرساخت‌های آسیب‌دیده صورت نگرفته است

شوشترنامه، سیل در فروردین ماه سال جاری 650 میلیارد ریال به بخش کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرد، 6 هزار و 500 هکتار مزارع به میزان 100 درصد نابود شدند و به 11 هزار و 500 هکتار مزرعه نیز 10 تا 40 درصد خسارت وارد شد.

 

سیل‌بندها نیز آسیب دید، اغلب زیرساخت‌ها تخریب شد، احشام بسیاری از بین رفتند و زندگی در این منطقه تا حد زیادی مختل شد.

 

این در حالی است که بسیاری از روستاییان شوش که در سیلاب و طغیان رودخانه دز در فروردین ماه سال جاری، کشاورزی و دامداری آنها نابود شده بود، تاکنون هیچ‌گونه خسارتی را دریافت نکرده‌اند.

 

کمی قبل‌تر از آن تگرگ نیز به 5 هزار و 800 هکتار از اراضی کشاورزی بخش شاوور تا 100 درصد آسیب رساند و به 10 تا 60 درصد از 10 هزار و 600 هکتار مزارع دیگر نیز خسارت وارد کرد، خسارت ناشی از تگرگ به مزارع کشاورزی شهرستان 460 میلیارد ریال برآورد شد.

 

*واکنش مسؤولان شوشی

 

این شرایط کشاورزان و روستاییان بارها واکنش مسؤولان شوشی را به همراه داشته است.

 

نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی یکشنبه 15 اسفندماه، در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: «با گذشت بیش از یک سال از سیل شهرستان شوش دانیال و تحمیل خسارت‌های بسیار به مردم تاکنون هیچ اقدامی برای کمک‌های بلاعوض برای ترمیم زیرساخت های بنیاد مسکن، جاده ها و ترمیم سدبندهای اطراف رودخانه دز صورت نگرفته است، بنابراین مردم برای گذران زندگی دچار مشکلات جدی هستند که انتظار می‌رود دولت به این موضوع رسیدگی کند».

 

فرماندار این شهرستان نیز در حالی در ماه‌های ابتدایی این پسابحران از پیگیری مشکلات و پرداخت خسارت‌‌های سیل‌زندگان سخن می‌گوید که دولت تاکنون اقدامی در این ارتباط انجام نداده است.

 

طغیان رودخانه دز در اوایل سال 95 باعث زیر آب رفتن تعداد زیادی از روستاهای حاشیه دز در بخش شاوور از توابع شهرستان شوش و برخی شهرستان‌های دیگر در خوزستان شد.

 

این در حالی است که همچنان خسارتی به کشاورزان دزفول، شوش، شوشتر و اهواز پرداخت نشده و این رویه حس بی‌اعتمادی به مسئولان را بین مردم ایجاد کرده است.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: