شنبه 14 اسفند 95 - 10:11
کد خبر: 13956


شعيبيه شوشتر بايد به شهرستان تبديل شود

نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان شوشتر عقب ماندگي جدي در ابعاد مختلف دارد ولي بايد به صورت ويژه و متواضعانه از کادر درماني و سلامت شهرستان شوشتر تشکر و قدرداني کنيم.

سهراب گيلاني در جريان سفر وزير بهداشت به شوشتر در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  شهرستان شوشتر عقب ماندگي جدي در ابعاد مختلف دارد ولي بايد به صورت ويژه و متواضعانه از کادر درماني و سلامت شهرستان شوشتر تشکر و قدرداني کنيم.

وي افزود: شروع به ساخت پروژه هاي مختلف سلامت و درمان در شوشتر از تيرماه و افتتاح برخي از آنها آنها در اين چند روزه جزو مصاديق اصلي مديرت جهادي است که در حوزه سلامت صورت گرفته است.

گيلاني خطاب به وزير بهداشت گفت: واقعا عقب ماندگي بسياري در حوزه هاي مختلف در شهرستان شوشتر وجود دارد. شهرستان شوشتر مقام دوم برداشت گندم خوزستان را دارد ولي در زمينه کشاورزي دچار مشکل شده است.

وي با تأکيد بر ظرفيت هاي بالاي کشت و صنعت کارون گفت:‌ دولت مي تواند شرکت را تحويل دهد و بدون هزينه کرد ريالي امکان افزايش سه هزار نفر کارگر را به پنج هزار نفر کارگر را داريم.

نماينده مردم شوشتر اظهار کرد: دولت به راحتي به وسيله سرمايه گذاران امکان تبديل شرکت هاي فعال در شوشتر از جمله کشت و صنعت کارون به مجتمع را دارد. اين شرکت يک نقطه استراتژيک براي مردم شوشتر است و بايد توجه ويژه اي به آن داشت.

گيلاني با اشاره به وجود سرمايه گذاري قوي در شهرستان شوشتر گفت: بيش از 70 درصد ساختار ايجاد و توليد تاير در کارخانه توليد تاير شوشتر داريم و خواستار تقويت اين کارخانه هستيم.

وي عنوان کرد: سرمايه گذاران در شهرستان شوشتر خيلي اذيت مي شوند و هر کدام از ادارات و سازمان ها به نحوه خود آنها را گرفتار مي کنند. بيش از 6 هزار نفر به من مراجعه کرده اند که بالاي 90 درصد آنها براي رفع بيکاري تقاضاي مساعدت داشتند.

گيلاني گفت: با ستاد اجرايي فرمان امام هم صحبت کرديم که بالاي 90 ميليارد تومان اعتبار براي اشتغالزايي در شوشتر و گتوند مصوب کرده اند ولي باز هم از اين ترس داريم که در روال اداري باقي بمانيم. روز گذشته مصوب شده تا دو هزار و 200 هکتار از زمين هاي ديم شعيبيه زير کشت آبياري تحت فشار بروند.

نماينده مردم شوشتر در مجلس با اشاره به مشکلات سد گتوند اظهار کرد: از سد گتوند که آب برداشت شود شوري آب 600 تا 800 است که وقتي از اهواز گذر کرده و به خرمشهر برسد شوري آن به بالاي سه هزار ميکروموس مي رسد و اين يعني مردم آب شرب ندارند. آب بعد از سد گتوند عليا که به سد تنظيمي مي رسد با شهر گتوند 100 متر است ولي کلي فاضلاب به آن مي ريزد. رودخانه بتوند و عقيلي نيز دو رودخانه شور اين شهرستان هستند که آن را هم به رودخانه هاي ديگر مي ريزند.

وي با گلايه طرح گفت: آب تصفيه کن هاي خانگي شايد شوري آب را کاهش دهد ولي بوي فاضلاب را بايد چه کار کنند؟

نماينده مردم شوشتر در مجلس گفت: به صورت جدي دنبال تبديل شعيبيه به شهرستان هستيم که زمينه هاي آن مي توان به جمعيتي بالغ بر 40 هزار نفر، داشتن کشت و صنعت، رودخانه کرخه و کارون نيز از شمال و شرق آن را آبياري مي کند نيز اشاره کرد.

گيلاني خطاب به وزير بهداشت گفت:‌ خواهش دارم که در اين سفر عنايت ويژه اي به شعيبيه داشته باشيد.

وي افزود: خيران سلامت سي تي اسکن با هزينه بالاي 900 ميليون، ام.آر. آي با قيمت بالاي 600 ميليون تومان و دو آمبولانس که هر کدام بالاي 250 ميليون قيمت دارد را خريداري کردند.

گيلاني همچنين گفت: تقاضاي تأسيس و راه اندازي سومين دانشکده پزشکي و تبديل بيمارستان 200 تخت خوابه خاتم الانبيا به يک بيمارستان آموزشي را داريم.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 2   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 2  
امیر
6
پاسخ
2
شنبه 14 اسفند95
دستتون درد نکنه چشم شوشتریها روشن یعنی رسماً بدنبال تجزیه شوشتر و کوچک کردن آن هستید
شوشتری
6
پاسخ
1
يكشنبه 15 اسفند95
دولت مي تواند شرکت کارون را تحويل دهد؟؟؟ مگر تجربه تلخ کشت و صنعت هفت تپه را ندیدید؟ حمایت دولت نباشد کارون تعطیل می شود. توان رقابت با شکر خارجی را شرکت های داخلی ندارند
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: