پنجشنبه 28 بهمن 95 - 6:43
کد خبر: 13951


تاکنون موردی درخصوص بیماری آنفلوانزا در شوشتر گزارش نشده است

رئیس اداره دامپزشکی شوشتر گفت: تا کنون هیچ موردی از گزارش تلفات مشکوک و علائمی درخصوص بیماری آنفلوانزا در این شهرستان مشاهده و گزارش نشده است.

 دکتر احمد علی معینی با اشاره به بازدید مرکز تکثیر و پرورش ماهی کارون جهت مراقبت از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان اظهارداشت : با توجه به تعداد کثیر مراکز پرورش ماهی در شهرستان شوشتر ، وجود تالاب و حضور پرندگان در محل می تواند تهدیدی جهت وقوع بیماری آنفلوانزا به حساب آید زیرا یکی از مهمترین راه های انتقال بیماری از طریق مهاجرت پرندگان آلوده مهاجر وحشی می باشد.

 

معینی ادامه داد: در این پایش ها از مراکز تجمع پرندگان وحشی در حوضچه های ماهی بازدید به عمل آمده و هر گونه علائم مشکوک درخصوص بیماری و تلفات ناگهانی بررسی شد.

 

وی افزود: درخصوص پیشگیری از بیماری شهروندان عزیز از خرید مرغ زنده و غیر بهداشتی و گوشت پرندگان شکار جدا خودداری نمایند و از مکان های بهداشتی عرضه مرغ کشتار روز مایحتاج مورد نیاز خود را تهیه نمایند.

 

رئیس اداره دامپزشکی شوشتر خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست می شود در صورت مواجهه با تلفات غیر عادی در پرندگان مهاجر سریعا مراتب را به اداره دامپزشکی شهرستان جهت بررسی بیشتر و اقدامات قرنطینه ایی –  بهداشتی گزارش دهند .

نظرات
نظرات منتشر شده: 1   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
محمدحسن
0
پاسخ
0
پنجشنبه 28 بهمن95
جناب دکترمعینی ضمن تشکر،لطفااعلام فرماییدآیاواکسن خاصی برای آبزیان وجودداردتادرصورت ورودپرندگان مهاجرآلوده،بتوان مانع ازوقوع بیماری شد؟
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: