شنبه 18 دي 95 - 14:00
کد خبر: 13921

مدیر کل میراث آموزش و پرورش خوزستان:
آموزش و پرورش در طول تاریخ اولویت دولت ها نبوده است

*مدیر کل میراث آموزش و پرورش خوزستان گفت: آموزش و پرورش در 37 سال گذشته هیچگاه در اولویت دولت ها نبوده است.

به گزارش شوشترنامه، محمد تقی زاده در نشستی که با حضور مدیران آموزشی شهرستان شوشتر، مسئولان شهرستان و نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار کرد: در سال های گذشته با تصمیم گیری های موجود مشخص است که مسئله آموزش و پرورش اولویت نبوده است و در تاریخ معاصر کشور مشخص است که این مسئلعه اولویت مدیریت کشور نبوده است.

وی افزود: چرا باید معلم و دانش آموزش خوزستانی حتی یک سانتی متر فضای تفریحی و استخر نداشته باشد؟ چرا این همه عقب ماندگی ها در خوزستان شاهد هستیم؟ استان خوزستان حتی یک سانتی متر فضای زائرسرا و اردوگاه در استان های دیگر نداریم و این یک ضعف بزرگ است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش خوزستان بیش از 2 هزار میلیارد ریال طلب وصول نشده از دستگاه های دولتی و شهرداری ها دارد، چرا تا الان وصول نشده است، برای وصول این ها اقدام کردیم و همه در حال واریز اقساطی هستند.

وی عنوان کرد: شهرداری اهواز باید 520 میلیارد ریال به آموزش و پرورش خوزستان پرداخت کند، این پول ها در بانک گذاشته و سودش را دریافت می کند؛ از طرفی برای وصول 30 میلیارد ریال از حساب شهرداری اقدام کردیم و با انسداد حساب ها پول خود را برداشت کردیم.

تقی زاده گفت: در سال های گذشته موفق شده ایم آموزش و پرورش را به اولویت استان تبدیل کنیم، این مهم را با رایزنی ها و اقدامات زیادی در صدر برنامه های دو استاندار خوزستان قرار دادیم.

مدیر کل میراث آموزش و پرورش خوزستان افزود: شیوه ارزشیابی دانش آموز و عملکرد آموزش و پرورش اشکال دارد، گلوگاه ارزشیابی کنکور و امتحانات نهایی نیست، برای این مهم  شاخصه مهم در نظر گرفته ایم در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.

وی عنوان کرد: در خوزستان 630 هزار بی سواد داریم که 250 هزار نفر آنها والدین دانش اموزان هستند، به این دلیل می کوشیم تا برای رفع بی سوادی تلاش بی وقفه کنیم و در این زمینه مقام نسخت کشوری را کسب کرده ایم.

وی گفت: خوزستان استانی چند زبانه است، به این دلیل باید دوران تحصیل را طولانی تر کنیم تا رشد تحصیلی میسر شود بر این اساس اقدام کردیم و دوران پیش دبستانی را اجباری کردیم.

تقی زاده عنوان کرد: نمی توان در بخش آموزش شاهد رشد آسانسوری باشیم، به این دلیل سه سال طول کشید تا از مقام 27 در کنکور به 21 برسیم و حتما این مقام در سال گذشته به 16تا17 رسیده است؛ در پیش دبستانی 26 کشور بودیم ولی به اول رسیدیم.

وی افزود: تلاش کرده ایم بیشترین دغدغه را برای استان داشته باشیم، به این دلیل تلاش می کنیم تا مشکلات را بررسی و برای رفع آنها از همه تلاش ها و طرفیت ها استفاده کنیم.

انتهای پیام/

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: